Na vedení Komory SNS se obrátil náměstek generálního tajemníka rady Evropské banky pro obnovu a
rozvoj (EBRD) se žádostí o pomoc při zjištění zájmu zkušených českých podnikatelů o účast
v letošním podnikatelském fóru, které bude konat od pátku 20. do soboty 21.května 2011 v rámci Výročního zasedání EBRD v Astaně - v Kazachstánu.

EBRD je mezinárodní finanční instituce, která podporuje projekty v 29 zemích od střední Evropy po země střední Asie. Banka investuje především do projektů v soukromém sektoru a podporuje přechod k otevřené a demokratické tržní ekonomice.

Na pozvání prezidenta Nursultana Nazarbajeve se letošní Výroční zasedání představenstva EBRD bude konat v Astaně, hlavním městě Kazachstánu. Přítomní budou ministři a vedoucí státní úředníci, kteří zastupují akcionáře banky ze zřizovatelských zemí a institucí. V roce 2011 výroční schůzi předsedá korejský zástupce v EBRD, pan Jeung Yoon-Hyun, ministr pro strategický rozvoj a finance Jižní Koreje.

Nabízená účast v obchodním fóru představuje možnost zúčastnit se intenzivního dvoudenního programu, obchodních panelů a dalších akcí jednotlivých zemí a reprezentací, který je navržen pro diskusi a k získání podnikatelských a investičních příležitostí v zemích, kde EBRD působí.

Profilovým tématem letošního podnikatelského fóra jsou vztahy trhů v Asii a v Evropě. Program respektuje rostoucí význam vztahů mezi ekonomikami v Asii, zejména Číny a Evropy, včetně Severní Ameriky a zbytku světa.

Očekává se, že výroční schůze přiláká více než 2.000 mezinárodních účastníků, podnikatelů, státních představitelů, zástupců občanské společnosti a sdělovacích prostředků. Pro zástupce českých firem tak půjde o významnou příležitost setkat se s hlavními účastníky mezinárodního veřejného i soukromého sektoru.

Zájemci se k účasti na Výročním zasedání mnohou zaregistrovat on-line.
Doplňující informace o programu i podmínkách registrace jsou dostupné na www.ebrd.com/am nebo v Příloze - níže

Přílohy

AM11-IB-Russian-5.pdf