V předchozím příspěvku jsem Vás informoval o realizaci B2G jednání několika českých zájemců o spolupráci s potenciálními uzbeckými partnery, které Komora VESA zorganizovala společně s Ministerstvem zahraničních věcí Uzbekistánu. V současnosti je „na řadě“ uzbecká strana, aby odpověděla na podněty, které jí předali představitelé našich firem při jednáních.

Samozřejmě jsme se ale nezastavili pouze na předcházející aktivitě. Po dohodě s Obchodně průmyslovou komorou Uzbekistánu Prahu 22. dubna 2023 krátce navštívila delegace z Taškentu, v čele s vedoucím Odboru mezinárodní spolupráce OPK Uzbekistánu.

Doprovázeli ho zástupce vedoucího Odboru investic a spolupráce s mezinárodními organizacemi, zástupce vedoucího Odboru rozvoje zahraničního obchodu a specialista z Odboru zahraničních investic.

Prakticky ve všech bodech jednání o otázkách obchodně ekonomické spolupráce mezi oběma zeměmi panovala plná shoda. Byla konstatována potřeba intenzívního rozšíření aktivit podniků obou zemí s cílem navázání spolupráce.

Předseda "České komory pro obchod se státy Východní Evropy a Střední Asie" požádal zástupce OPK Uzbekistánu o poskytování pravidelných informací o projektech, kterých by se české firmy mohly zúčastnit.

Současně bylo dohodnuto věnovat pozornost firmám na obou stranách, majícím zájem o spolupráci a vyhledávat pro ně potenciální partnery.

Pokud tedy má některá česká firma zájem o pomoc při vyhledávání partnerů na teritoriu Uzbekistánu, obraťte se na sekretariát Komory VE&SA s konkrétním požadavkem a my se, ve spolupráci s kolegy v Taškentu, budeme snažit Vám pomoci!

Ing. František Masopust
předseda představenstva
generální manažer
Komora VE&SA

E-mail: masopust@komorasns.cz
Mobil: +420 732 227 882