Vážení přátelé,

dovoluji si Vám nabídnout informaci, která by pro Vás a Vaši společnost mohla být zajímavá!

Je nepochybné, že válkou zničená Ukrajina bude potřebovat obnovit vše od infrastruktury, průmyslu až po bydlení. Budou potřeba dodávky produktů a služeb v oblastech stavebnictví, energetiky, nábytku, zdravotnictví, elektra, dopravních prostředků, FMCG a řady dalších. CzechTrade ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a agenturou CzechInvest připravil program „EXPORT PRO OBNOVU UKRAJINY“, který analyzuje možnosti českých firem a jejich konkrétní zájem o export na Ukrajinu po ukončení válečného konfliktu.

Zároveň na druhé straně monitoruje Ministerstvo průmyslu a obchodu společně s CzechTrade a dalšími partnery, včetně naší Komory SNS, poptávky z Ukrajiny.

Zájemci, jak ze strany nabízejících českých firem, tak i poptávající ukrajinské firmy, se mohou jednoduše zapojit do programu Export pro obnovu Ukrajiny vyplněním formuláře, který naleznete na následující odvolávce: https://www.czechtrade.cz/sluzby/ukrajina-2022/export-pro-obnovu-ukrajiny .

Případně mohou kontaktovat CzechTrade na e-mailu export.ukrajina@czechtrade.cz.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Ing. František Masopust
Předseda představenstva