Vážení členové a partneři,

dovolujeme si nabídnout Vaší pozornosti materiál, který nám byl postoupen Velvyslanectvím Republiky Kazachstán v Praze a který je věnován aktuálním investičním příležitostem a projektům ve městě Šymknet.

Město Šymkent získalo v roce 2018 status „města celostátního významu“, což s sebou přineslo nové možnosti a výhody pro zahraniční i domácí investory. V rámci snah o přilákání zahraničních podnikatelů byly k dnešnímu dni na území města zřízeny tři průmyslové areály o celkové rozloze 225 ha, které nabízí svým rezidentům rozvinutou infrastrukturu, daňové úlevy a další výhody.

Město Šymket se mimo jiné vyznačuje výjimečnou polohou z hlediska logistiky, jelikož se nachází v blízkosti Turkestánu, Tarazu, Taškentu, Samarkandu i Biškeku. Šymkentská aglomerace dnes čítá na 2 mil. obyvatel. V okruhu 1 tis. kilometrů od města pak bydlí přibližně 50 mil. lidí.

Pokud Vás informace v přiloženém materiálu zaujaly, neváhejte se obracet s doplňujícími dotazy na sekretariát Komory SNS či přímo na Velvyslanectví Republiky Kazachstán v Praze.

https://drive.google.com/file/d/1YL8nIfwSCvRmn4AXgj_RLAXv63LznhFF/view?usp=sharing