Vážení členové a příznivci Komory SNS!

Máme za sebou první měsíc roku 2021, tedy druhého roku boje se zákeřným Covidem 19. Podmínky pro naši činnost ve prospěch českých podnikatelských subjektů, které mají své zájmy na teritoriu postsovětských států, se v porovnání s rokem minulým v zásadě nezměnily - něco se zlepšilo, něco jiného se naopak zhoršilo.

V těchto podmínkách se naše komora snaží v první řadě pomáhat s řešením jednotlivých, konkrétních problémů, které se před českými exportéry objevují. S potěšením mohu konstatovat, že ve většině případů jsme byli úspěšní.

Pokud jde o standardní aktivity Komory SNS (mise, konference apod.), je zřejmé, že jsme nadále limitováni situací jak u nás, tak i v našich zájmových zemích. V průběhu druhé poloviny loňského roku jsme proto zrealizovali řadu internetových seminářů a kontaktů pro naše firmy a jejich partnery v ruských regionech. V pořádání takovýchto setkání jsme nepolevovali ani v průběhu měsíce ledna 2021. Ve spolupráci s Obchodním zastoupením RF v Praze jsme například zorganizovali webinář s Kaliningradskou oblastí. Spolu s Dněpropetrovskou obchodně průmyslovou komorou a MPO ČR jsme pak zrealizovali webinář s B2B za účasti českých firem a jejich potenciálních partnerů z ukrajinského Dnipra a Dněpropetrovské oblasti.

V těchto akcích budeme pokračovat i nadále. Našim cílem je přitom vyhledávat regiony, které jeví o české partnery zvýšený zájem. Proto na 25. února 2021 připravujeme další webinář s komorou Dněpropetrovské oblasti Ukrajiny.

Máte-li zájem o účast, přihlaste se vyplněním a zasláním přiložené přihlášky.

Obrázek: inocfinder.com