Vážení členové Komory SNS, vážení partneři naší komory.

Obvykle na tomto místě a v tuto dobu hodnotím naši práci za uplynulý rok a současně se snažím specifikovat hlavní cíle a akce roku následujícího.

Z důvodů, o kterých se jistě nemusím rozepisovat, je mé shrnutí roku 2020 opravdu minimalistické a, bohu žel, ani specifikace aktivit pro rok 2021 není o mnoho delší.

Do začátku pandemie, která vstoupila do našich životů a pracovních aktivit, jsme na začátku roku 2020 uspěli zrealizovat dvě podnikatelské mise – s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem do Tatarstánu a naši malou misi do Astrachaně. Obě cesty byly úspěšné a splnily své poslání. Jedinou domácí akcí první poloviny roku byl XIX. Česko-ruský podnikatelský ples Komory SNS na pražském Žofíně. Neustoupili jsme od tradice a také tento ročník byl našimi hosty vysoce oceňován!

Jelikož „díky COVIDU 19“ byly zrušeny či na neurčito odloženy všechny naše zahraniční i domácí akce, do výčtu aktivit ve druhém pololetí si můžeme zapsat pouze „webináře“, jež jsme pro zájemce z řad českých firem organizovali ve spolupráci s Obchodním zastoupením Ruské federace v Praze a s Generálním konzulátem ČR v Jekatěrinburgu. B2B jednání s firmami z Jekatěrinburgu, Karélie, Čeljabinsku, Chabarovsku či dalších oslovených destinací byla sice chabou náhradou za neuskutečněné mise, ale přeci jen něco konkrétního našim firmám přinesla.

Do roku 2021 se nám v současných podmínkách protipandemických opatření sice nevstupuje s přílišným optimismem, ale přesto věříme, že se situace bude postupně zlepšovat. V prvních měsících se sice (s velkou pravděpodobností) nedočkáme zásadní změny v podmínkách pro naše zahraniční akce – už i proto, že ve většině zájmových zemích naší komory je situace ještě horší než v České republice. Budeme tedy nuceni zůstat u webových aktivit a organizovat další B2B v on line systému. To další ukáže čas. Chci ale věřit, že se v průběhu roku 2021 ke standardním formám činnosti naše komora vrátí a opět se budeme setkávat při našich zahraničních misích a domácích konferencích a seminářích.

Děkuji všem za spolupráci v roce 2020 a do roku 2021 Vám přeji vše dobré, pevní zdraví, štěstí a pohodu v kruhu Vašich blízkých a samozřejmě další pracovní úspěchy, které postupně nahradí ztráty v letošním roce vzniklé.

Totéž přeji i naší Komoře SNS!!!!

Ing. František Masopust

předseda představenstva

Komory pro hospodářské styky se SNS

Foto: flickr.com