Ve spolupráci s Obchodním zastoupením RF v Praze připravila a zrealizovala naše komora dne 15. října 2020 svůj první seminář prostřednictvím videokonference.

Více než 30 účastníků na spojení (z toho 13 na české straně) mělo možnost si jednak poslechnout zajímavá úvodní vystoupení a především, pokud jde o firmy, prezentovat svou společnost a seznámit účastníky na „druhé straně“ se svým konkrétními zájmy.

Jen pro doplnění – seminář zahájil ruský velvyslanec v Praze Aleksandr Zmejevský, hlavním vystupujícím za Republiku Karélie byl Aleksandr Čenik, pověřený funkcí „hlavy republiky“ a vicepremiér vlády RK Dmitrij Rodionov. Za českou stranu v úvodní části promluvil Martin Pospíšil, ředitel odboru zahraničně ekonomických politik I Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a František Masopust, předseda představenstva Komory SNS.

Následně proběhly prezentace karelských a českých firem.

Podle většiny účastníků byla akce přínosná a část českých firem v jejím rámci vyvolala na karelské straně mimořádný zájem o aktivní spolupráci.