Vážení členové a partneři,

nabízíme Vaší pozornosti průvodce „Guide of Moldova’s Clothing, Footwear and Accessories manufacturers“. Dokument, který byl připraven ministerstvem hospodářství a infrastruktury republiky s přispěním amerických, britských a švédských organizací, nabízí výčet firem, které se zabývají výrobou oděvů, obuvi a módních doplňků. V úvodní části průvodce naleznete souhrnnou informaci o aktuálním stavu odvětví.

Lehký průmysl tradičně patří mezi významné sektory moldavského hospodářství. Dnes se tyto společnosti připadá zhruba 5 procent z celkového objemu HDP Moldavska. Od roku 2000 navíc lehký průmysl vykazuje kontinuální růst ekonomických výsledků.

Moldavská vláda dlouhodobě usiluje o rozvoj spolupráce domácích a zahraničních producentů obuvi, oděvů a doplňků, stejně jako o zařazování moldavských podniků do mezinárodních dodavatelských řetězců. V kontextu těchto snah se země před časem stala členem European Fashion Council.

Pevně věříme, že tato informace dopomůže k rozvoji ekonomických vazeb mezi Moldavskem a Českou republikou.

V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte obracet na sekretariát Komory SNS.

Foto: APIUS.md