Italská vláda je připravena podporovat společnosti, které mají zájem o podnikání na území Ruské federace. Během setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem to prohlásil italský premiér Giuseppe Conte.

„Mohu vás ujistit, že my jakožto vláda jsme připraveni podporovat firmy, které chtějí posilovat průmyslovou spolupráci s ruskými společnostmi, firmy které plánují zakládat nové společné podniky, investovat v Rusku prostředky či sem přinášet nové technologie. Jsme rovněž ochotni zapojit se do nových rozvojových projektů,“ sdělil předseda vlády v přítomnosti italských podnikatelů. Giuseppe Conte poznamenal, že Itálie se snaží využít veškeré možnosti, které jí ruský trh nabízí. Italské společnosti se proto snaží etablovat nejen v tradičních oblastech bilaterální spolupráce jako je energetika, výroba nábytku, oblečení či potravinářských výrobků, ale i ve zcela nových sektorech.

Jedná se například o zdravotnictví či hi-tech technologie. Velké i malé italské firmy přitom dle slov premiéra nepodnikají jen v Moskvě či Petrohradu, nýbrž po celém Rusku.

Vladimír Putin ze své strany vyjádřil naději, Že pozitivní změny v dynamice zahraničního obchodu, které strany nyní pozorují, budou pokračovat.

„Ve výsledku roku 2017 se objem naší vzájemné obchodní výměny zvýšil o 21 procent a dosáhl hodnoty 24 mld. USD.

V období leden – srpen 2018 vzájemný obchod meziročně porostl o dalších 15 procent. Počítáme s tím, že tato kladná dynamika se zachová i v budoucnu, což nám ve výsledku umožní navrátit se k číslům, které jsme Zdroj: dosahovali před lety,“ sdělil ruský prezident.

Zdroj:

https://ria.ru/economy/20181024/1531399761.html