Předseda představenstva Komory SNS František Masopust poskytl rozhovor veletržní televizi na MSV. Vrací se v něm k průběhu a poslání Ruských byznas dnů na veletrhu v Brně.

Dalšími tématy rozhovoru byly vzájemná obchodní bilance mezi Českem a Ruskem - vývoj, trendy, možnosti českých produktů a služeb.

V Rusku působilo v roce 2017 cca 150 zastoupení českých firem. Je to méně nebo více než v posledních letech? Co se týče vývozu do Ruska tak nejvíce dominovaly silniční stroje, které meziročně narostly největším procentem. Bude tento trend pokračovat?

Po jakých českých komoditách je největší zájem, resp. co očekáváte? Naopak v dovozu byl průdký nárůst zaznamenán v případě dovozu oceli a železa... Čím to je?

Někteří ekonomové tvrdí, že sankce proti Rusku nastartovaly v této zemi obory, které dříve nebyly. Prostě že si Rusové vyrábějí mnohé produkty již sami. Je to tak? Jaké jsou největší překážky a bariéry bránící českým poskytovatelům služeb proniknout na trh? Asi nejsnazší je založit v Rusku nějaký společný podnik...

Video s rozhovorem Františka Masopusta najdete na stránkách největšího multimediálního zdroje informací v oblasti průmyslových a instalačních technologií elektrika.tv ...>