• Vízová anketa do Ruské federace (stáhnout zde), vyplněná černou propiskou nebo na počítači
  • Pozvání turistické nebo služební: telex, FMS RF (Federální migrační služby RF), zvací dopis. Pozvání zajišťuje Komora SNS.
  • Cestovní pas platný min. 6 měsíců po plánovaném návratu z RF a min. s jednou prázdnou dvojstránkou.
  • 1 x fotografie velikosti 35x45 mm. (Upozorňujeme na nové podmínky ZÚ RF při zajišťování víz - požadavky k fotografiím. Barevná průkazová fotografie musí obsahovat zřetelné zobrazení obličeje žadatele v předním čelním pohledu na bílém pozadí, bez tmavých brýlí a bez pokrývky hlavy. Foto také nesmí být starší 6 měsíců - jinak může být žádost o vízum úřady odmítnuta.
  • Kopie cestovního pojištění.
  • Dopis statutárního orgánu-žádost (na firemním papíře) o zastoupení společnosti v řízení souvisejícím s udělením víza na osobu (-y), vzor je zde.

Celková částka za vízum do RF, zprostředkované Komorou pro hospodářské styky se SNS zahrnuje:

konzulární poplatek, poplatek vízovému centru (VHS), zajištěné pozvání (klient může mít pozvání vlastní), služby Komory SNS

PŘEHLED DRUHŮ VÍZ A POPLATKŮ DO RUSKÉ FEDERACE

(včetně zajištění pozvání Komorou pro hospodářské styky se SNS)

Druhy víz
(doba zajištění pozvání + doba zajištění víz na ZÚ RF)

Standard

Expres

Jednorázové turistické (do 1 dne + týden)

2 780,-

4 390,-

Jednorázové služební do 1 měsíce, zvací dopis (1 den + týden)

2 780,-

4 390,-

Jednorázové služební do 3 měsíců, zvací dopis (1 den + týden)

3 520,-

5 130,-

Dvourázové služební do 3 měsíců, zvací dopis (1 den + týden)

3 830,-

5 440,-

Multi na 12 měsíců, originální pozvání FMS RF (16 pracovních dní + týden)

6 380,-

8 190,-

Multi na 12 měsíců, zvací dopis (1 den + týden)

5 880,-

7 690,-

Balíček víz 90 dní/2 vstupy + multí na 12 měsíců zvací dopis (1 den + týden)

7 760,-

9 370,-*

Uvedené ceny jsou v Kč (včetně 21 % DPH)

* služba „Balíček“ je pro ty zákazníky, kteří nemají v pase potvrzení o využitém služebním vízu do RF během minulého roku a nemají možnost čekat na zajištění ročního pozvání do RF u FMS RF. První dvourázové vízum zákazník dostane za týden, pak další roční vízum po doručení pasu na adresu Komory SNS po návratu z RF.

• v případě vyřízení služebních víz na základě vlastního pozvání(originálu zvacího dopisu od partnerské ruské firmy) může doba vyřízení na ZÚ RF trvat déle než 10 pracovních dní;

PŘEHLED DRUHŮ POZVÁNÍ A POPLATKŮ DO RUSKÉ FEDERACE

(klient si objednává pouze pozvání, vízum si zajišťuje sám)

Pozvání,
platnost

Doba vyřízení

1 – 2 vstupy do 29 dnů, turistický voucher

do 1 dne

690,-

1 – 2 vstupy služební do 1 měsíce, zvací dopis

750,-

1 – 2 vstupy služební do 3 měsíců, zvací dopis

950,-

Multi na 12 měsíců, zvací dopis

2 590,-

Multi na 12 měsíců, originální pozvání FMS RF

16 pracovních dní

3 590,-

Uvedené ceny jsou v Kč (včetně 21 % DPH)

• Turistický voucher– druh pozvání pro vyřízení turistického víza do RF (pobyt do 29 dnů);
  • Originální pozvání FMS RF (Federální Migrační Služby RF)- pozvání k získání služebních víz do RF. Na základě pozvání FMS RF se dá zajistit roční vízum bez předchozí návštěvy RF;
  • Zvací dopis– pozvání od partnerské ruské firmy. V případě vlastního zvacího dopisů doba zajištění víza na ZÚ RF může být prodloužená s důvodu ověřování a zaslání pozvání k odsouhlasení do Moskvy na Migrační úřad. Podmínkou pro zajištění ročního služebního víza do RF na základě zvacího dopisu je alespoň jedná předchozí služební návštěva RF během posledního roku.

Postup při zajištění víza prostřednictvím Komory pro hospodářské styky se SNS

O vízum si můžete zažádat následujícími způsoby:

• Vyplněním a odesláním objednávkového formuláře (v tomto případě není nutné vyplňovat vízový dotazník do RF);
  • Telefonický;
  • E-mailem na adresu: gazukina@komora.cz
  • Uhradit poplatek za zajištění víza
  • Vyzvednout si vízum na Komoře SNS nebo předem domluvit zaslání pasu se zajištěným vízem Expresní službou České pošty (pas je doručen hned další den dopoledne).

Informace a podání: Komora SNS, Freyova 27, 190 00 Praha 9 -Vysočany Tel: 266 721 812; Fax: 266 721 813;
mob.: +420 603 837 040
E-mail: gazukina@komora.cz

Výdej pasu: během týdne po předběžné telefonické dohodě.