V rámci doprovodného programu mezinárodního strojírenského veletrhu FOR INDUSTRY, který se konal v areálu PVA v Praze – Letňanech, uspořádala 17. 5. 2018 Komora SNS seminář, věnovaný podmínkám obchodování a spolupráce s místními firmami na trzích Ruské federace a dalších zemí postsovětského prostoru.

S ohledem na skutečnost, že se veletrhu účastní řada českých firem, které nebývají zastoupeny na  MSV v Brně, byl seminář pojat jakou souhrnná informace o možnostech státní podpory českých exportérů. Kromě vystoupení představitelů MPO ČR, České exportní banky a pojišťovací společnosti EGAP Komora SNS využila návštěvy delegace města Moskvy (v těchto dnech proběhlo v Praze zasedání Společné pracovní skupiny MPO ČR - vlády Moskvy).

Před účastníky semináře velmi fundovaně vystoupil zástupce ředitele odboru zahraničně ekonomických vztahů vlády Moskvy pan Evgeny Dridze s informací o ekonomice Moskvy a možnostech a podmínkách uplatnění potenciálních českých zájemců o působení v hlavním městě Ruské federace.

Prezentace vystupujících na semináři naleznete zde

Exhibition_Prague-17-05-2018.pptx

ČEB_2018_05_17_For_Industry_země_SNS_Jeník.pptx