Ruská obchodně-průmyslová komora informuje o nových pravidlech při  vyřizování vízového procesu pro cizince v Ruské federaci. Informace se týká pracovních víz a přísluší zahraničním podnikům v Rusku.

Ruská obchodně-průmyslová komora v dopise informovala o nabytí platnosti nových pravidel Ministerstva vnitra RF, která určují postup v poskytování, vyřízení a prodloužení platnosti pracovních víz pro cizince. Podle těchto pravidel  dokumenty, nezbytné pro vyřízení a prodloužení platnosti pracovních víz musí být předány teritoriálním zastoupením ministerstva vnitra nejpozději do dvaceti dnů před ukončením jejich splatnosti.

Ruská obchodně-průmyslová komora, proto žádá o předání zmíněných dokladů nejpozději do 30 dnů před ukončením jejich splatnosti. V období novoročních a velikonočních svátků v Rusku se doporučuje ještě větší časová rezerva.

Podrobnější informaci naleznete na stránkách Obchodně-průmyslové komory RF (www.tpprf.ru ). Podnikům se zároveň nabízí konzultace s experty příslušného odboru. Kontaktní informace naleznete v dopise v příloze.