Třebíčká firma Nuvia zvítězila ve výběrovém řízení pro ukrajinského provozovatele jaderných elektráren Energoatom. Dodá mu zařízení v hodnotě 1,64 milionů eur.

Ukrajinských média informovala, že Energoatom a česká společnost NUVIA podepsaly dvě dohody o dodání, montáži a uvedení do provozu zařízení v celkové hodnotě 1, 64 milionu eur. Jde o zařízení pro měření aktivity obalů radioaktivního odpadu, které budou instalovány v areálech pro zpracování odpadů z Jihoukrajinské jaderné elektrárny a Záporožské jaderné elektrárny.  

Instalaci pro měření aktivity radioaktivního odpadu ze Záporožské elektrárny v hodnotě 900 tisíc eur má firma doručit letos v červnu. V prosinci se má uskutečnit dodávka její obdoby pro odpady ze Záporožské jaderné elektrárny za 739 tisíc eur. Mimo vlastní dodávku se má Nuvia podílet na montáži a uvedení zařízení do provozu.

Nuvia, která je součástí jaderné divize francouzské společnosti Soletanche Freyssinet ze skupiny Vinci, uspěla ve výběrovém řízení nad rakouským podnikem Canberra Packard Central Europe. 

Zdroj: http://oilreview.kiev.ua/2018/02/02/energoatom-podpisal-dogovor-s-cheshskoj-kompaniej-na-postavku-oborudovaniya-za-62-mln-grn/