V Bruselu se poprvé představil ekonomický potenciál Krymu. Na konferenci „Evropská unie a regiony Ruska“ byl vysílán video přenos hlavy Krymu Sergeje Aksenova, který se akce vzhledem k sankcím nemohl zúčastnit osobně. Zasedání se uskutečnilo 23. ledna v hlavní budově Evropského parlamentu v Bruselu.

"Doufám, že evropští politici budou navštěvovat poloostrov ještě častěji, aby se na své oči ujistili, že žádná anexe Krymu či okupace neexistuje". Nemáme co schovávat, řekl pro Izvestie hlava regionu.

Vedoucí představitel Krymu Sergej Aksenov pozval poslance Evropského parlamentu na Krym.

"Drazí poslanci! Zvu vás osobně, přijeďte na Krym: uvidět na vlastní oči a dělat závěry. Mnoho vašich kolegů nás už navštívilo. Nemáme co skrývat.

Zveme vás na IV. mezinárodní ekonomické fórum v Jaltě, které se bude konat v dubnu 2018. Tohoto fóra se zúčastní přes 3.000 hostů ze 60 zemí. Čekáme vás na Krymu!" řekl Sergej Aksenov ve svém videoprojevu.

Hlavním organizátorem lednové události byl podle Izvěstí český poslanec Evropského parlamentu Jaromír Kohlíček. Ten listu řekl, že mnozí obyvatelé zemí EU podpoří zrušení protiruských sankcí ve prospěch "vytvoření sjednocené Evropy, od Lisabonu po Vladivostok".

Jaromír Kohlíček je český politik, člen Komunistické strany Čech a Moravy.

Zdroj: (an-crimea.ru), připravil iRUCZ