Prezident Miloš Zeman se v Pekingu sešel s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Hlavy států se setkaly v rámci pekingské konference věnované vybudování novodobé Hedvábné stezky spojující Čínu s většinou Asie, Evropy a Afriky. Během schůzky se hovořilo také o ekonomické spolupráci. Za českou stranu se setkání zúčastnil ministr průmyslu Jiří Havlíček.

Putin po schůzce s českou hlavou státu prohlásil, že setkání chápe jako součást přípravy Zemanovy listopadové návštěvy Ruska. Podle agentury TASS poděkoval české hlavě státu za úroveň rusko-českých vztahů v minulých letech. Zeman později řekl novinářům, že navštíví Moskvu, Jekatěrinburg a Tatarstán. Termín neupřesnil. Během schůzky s Putinem řekl, že je třeba se zaměřit na rozvoj konkrétních vazeb mezi Ruskem a Českou republikou. „Plně s vámi souhlasím, že se musíme soustředit na rozvoj konkrétních vztahů (mezi Ruskem a ČR),” sdělil český prezident podle TASS. Putinovi představil nového ministra obchodu a průmyslu Jiřího Havlíčka.

 “Známe váš názor na rusko-české vztahy,” řekl Putin českému prezidentovi na začátku setkání. „Do značné míry díky vám se naše vztahy v posledních letech, a to bez ohledu na složitosti, přece jen se udržují na vysoké úrovni a rozvíjejí se,” řekl ruský prezident na adresu Zemana. Putin k ekonomickým vztahům podotkl, že „bez ohledu na pokles předchozích let se začátkem letošního roku obchodní obrat zvýšil o 44 procent”. „Je to dobré znamení a dobrý trend, který je třeba zachovat,” řekl prezident Putin.