V Minsku bylo slavnostně zahájeno první italsko-běloruské fórum, věnované otázkám zelené energie. „Sektor zelené ekonomiky je velmi důležitý a zároveň inovační pro obě země – Itálii i Bělorusko. Jeho význam potvrzuje fakt, že se fóra zúčastní více jak 200 společností, z nichž je polovina z Itálie. Až doposud se italští investoři zaměřovali spíše na ty sektory hospodářství, které jsou tradiční pro italský byznys. Cílem fóra je rozšířit záběr naší spolupráce a udělat z tak důležité pro Bělorusko zelené ekonomiky prioritu. Fóra se účastní přední italské podniky, zabývající se alternativními zdroji energie, efektivním využíváním zdrojů, zpracováváním odpadů či ochranou životního prostředí. Doufám, že běloruští a italští partneři během akce proberou perspektivní projekty a navážou spolupráci v oblasti investic,“ uvedl pro agenturu Belta těsně před zahájením fóra velvyslanec Itálie v Minsku Stefano Bianchi. Akce předpokládá četná jednání ve formátu B2B a B2G a je spolupořádána italskou ambasádou v Bělorusku a Běloruskou obchodní a průmyslovou komorou za podpory státní Agentury pro propagaci a internacionalizaci italských firem v zahraničí, Italské agentury pro podporu exportu a italsko-běloruské Obchodně-průmyslové komory. Šéf běloruské Obchodní a průmyslové komory Vladimir Ulachovič během akce informoval, že další bělorusko-italské podnikatelské fórum se bude konat květnu letošního roku v Miláně. „Na fóru v Miláně prodiskutujeme téma průmyslové kooperace, investiční a regionální spolupráce,“ uvedl Ulachovič.

Zdroj: http://www.belarus.by/ru/business/business-news/italija-namerena-razvivat-investitsionnoe-sotrudnichestvo-s-belarusju-v-sfere-zelenoj-ekonomiki_i_0000054719.html