Sverdlovská oblast navýšila v roce 2016 svůj vývoz do České republiky v porovnání s předloňskem hned 2,5 násobně. Informoval o tom odbor informační politiky vedení regionu. „Export Sverdlovské oblasti do ČR vykázal v roce 2016 2,5 násobný nárůst a dosáhl 177 mil. USD. Import z ČR se zvýšil meziročně o 14 procent a přesáhl 74 mil. USD. Podle daných ukazatelů je Sverdlovská oblast absolutním lídrem mezi všemi ostatními regiony Uralského federálního okruhu. Až 90 procent vývozu z UFO do České republiky připadá právě na dodávky podniků ze Severního Uralu,“ uvádí zpráva.

Odbor ve své zprávě připomíná, že koncem března 2017 česká společnost Labara Rus plánuje zahájit ve Sverdlovské oblasti výrobu vysoce technologických izolačních materiálů. V budoucnu by pak chtěla firma využít svého podniku pro přilákání dalších českých společností do regionu. Specializací předpokládaných kandidátů je výroba kraftových piv, energetika, ekologie a zemědělství.

„V oblasti obchodu se nám podařilo překonat výsledky roku 2015. Přáním obou stran je přitom dostat se na předkrizovou úroveň. Sverdlovská oblast a Česká republika mnoho let spolupracují v oblasti průmyslové kooperace. Úspěšně u nás působí takové společnosti, jako je TOS Varnsdorf, Thermona, Šmeral Brno a další,“ cituje zpráva slova ministra pro mezinárodní a vnější ekonomické vztahy Sverdlovské oblasti Andreje Soboleva.

Zdroj:https://ria.ru/economy/20170221/1488537813.html