Rakouská skupina Raiffeisen International prostřednictvím své dceřiné běloruské banky Priorbank a společnosti Raiffeisen-Leasing poskytne až 15 mil. EUR na obnovu vozového parku běloruských nákladních dopravců. Agenturu Belta o tom informovala tisková služba Priorbank.


„Investiční projekt potrvá rok a přinese do běloruského hospodářství 15 mil. EUR. Prostředky budou použity na omlazení vozového parku místních dopravců. Dopravní společnosti si budou moci za tyto prostředky pořídit přes 150 moderních nákladních vozidel, které by plnily emisní normu Euro 6. Financování bude poskytnuto formou leasingu na dobu až pěti let s roční sazbou pod 8,5 procenta v eurech,“ uvedla banka.


Podle výkonného ředitele Raiffeisen-Leasing International Michaela Hackla mají evropské společnosti stále větší zájem o trhy SNS a Bělorusko je jednou z prioritních zemí v rámci společenství vzhledem k tomu, že se nachází v místě křížení dopravních koridorů Sever-Jih a Východ-Západ. „Kromě toho se republika aktivně zapojuje do integračních projektů, jako je například Ekonomický pás podél Hedvábné stezky, což v budoucnu zapříčiní ještě intensivnější rozvoj dopravního sektoru v zemi. Ekonomické ukazatele Běloruska jsou stabilní nehledě na turbulence v hospodářstvích sousedních zemí, ke kterým došlo v uplynulém roce. To poskytuje zahraničním investorům, včetně těch, kdo investuje v oblasti dopravy a logistiky, jistotu, že jejich projekty budou na tomto trhu úspěšné,“ dodal.

Zdroj:http://www.belarus.by/ru/business/business-news/raiffeisen-international-vydelit-do-15-mln-evro-na-obnovlenie-avtoparka-belorusskix-perevozchikov_i_53001.html