V Praze se konaly první bělorusko-české konzultace na úrovni vedení odborů ekonomické diplomacie ministerstev zahraničních věcí. Strany projednaly společnou činnost, zaměřenou na rozvoj obchodní, hospodářské a investiční spolupráce mezi oběma zeměmi, otázky spolupráce Běloruska a Evropské unie v rámci Východního partnerství a dalších iniciativ.

Dalším tématem konzultací se stala spolupráce běloruské a české strany v kontextu dialogu Běloruska se Světovou obchodní organizací a vzájemné působení v rámci čínských iniciativ, mimo jiné v rámci Ekonomického pásu Hedvábné stezky a fóra 16+1. Běloruská delegace v Praze dále jednala s Česko-běloruskou obchodně průmyslovou komorou a agenturou CzechTrade. Běloruskou delegaci v rámci jednání vedl Valerij Kolesnik, náměstek ředitele Odboru zahraničně obchodní spolupráce Ministerstva zahraničních věcí Republiky Bělarus.

Jeho českým protějškem byl Marek Svoboda, ředitel Odboru ekonomické diplomacie Ministersva zahraničních věcí ČR. Jednání se též zúčastnil Martin Pospíšil, ředitel Odboru ekonomických politik I. a další zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Zdroj: http://www.belarus.by/ru/business/business-news/belarus-i-chexija-proveli-konsultatsii-rukovoditelej-ekonomicheskix-departamentov-vneshnepoliticheskix-vedomstv_i_51691.html

Foto: Velvyslanectví Rebubliky Bělarus v ČR