Stavební společnost Unistav Construction získala lukrativní zakázku na stavbu továrny pro výrobu plastů v oblasti Ivanovo. V kontraktu za více než 100 milionů eur, tedy 2,7 miliardy korun, bude česká firma dodavatelem německé společnosti Thyssenkrupp, která bude závod vybudovaný na zelené louce provozovat.

Unistav podepsal dohodu o výstavbě továrny Ivanovskij Polefirnyj Komplex v Ivanovské oblasti jako generální dodavatel. Závod v obci Vičuga má vyrábět 175 tisíc tun polyetylénu tereftalátu ročně.

„Projekt zajistí novou výrobní kapacitu až pro 80 procent potřeby ruského trhu polyesterového střižového vlákna a granulátu pro výrobu PET lahví. Závod bude umístěn v oblasti budované průmyslové zóny s plochou 17 hektarů a jeho výstavba zajistí vytvoření stovek nových pracovních míst,“ potvrzuje pro web Euro.cz ředitel zahraničních projektů Unistav Construction Michal Čižík.

Předmětem dodávky projektu na klíč je výstavba průmyslových objektů a instalace veškeré technologie od německého dodavatele Thyssenkrupp. Součástí závodu bude vedle technologických hal také zařízení na přípravu technické vody, čistírna odpadních vod, záložní energoblok, sklad odpadů z výroby, elektroinstalace, vzduchotechnika a další průmyslové zázemí.

„Nyní se Unistav intenzivně věnuje přípravě na realizaci této zakázky. Mimo jiné dochází k sestavování odborného realizačního týmu. Také se identifikují vhodní subdodavatelé zejména z České republiky, Ruské Federace a třetích zemí, kteří splňují kvalifikační kritéria a mají odpovídající zkušenosti s působením v Ruské Federaci,“ uvádí Čižík.

Začátek výstavby se předpokládá na přelomu prvního a druhého čtvrtletí příštího roku. Realizace by měla trvat 36 měsíců.

Za rok 2015 společnost Unistav Construction dosáhla obrat téměř 1,3 miliardy korun a hospodářský výsledek 8,6 milionu korun před zdaněním.

Zdroj: http://www.euro.cz/byznys/unistav-se-v-rusku-podili-na-vystavbe-tovarny-za-2-7-miliardy-1321676