Prezentace národních ruských infrastrukturních vědecko-výzkumných středisek (R&D) a perspektivních inovačních projektů v oblasti stavebních materiálů a technologií, strojírenství a energetiky se odehraje 13. prosince 2016 v 10 hod. v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze.

V rámci semináře na téma: „Ruské inovační projekty a vědecké technologie pro český a evropský obchod: nové horizonty vědecko-technické a podnikatelské spolupráce“ budou představeny projekty v odvětvích:

* stavebnictví a nové stavební ekologické materiály (komplex na čištění stavebního písku, unikátní suché hyperplastifikátory na beton);
* energetika a šetření energií (zařízení pro utilizaci zbytkového tepla a jeho přeměny na užitečnou energii);
* programování a strojírenství (bezkontaktní diagnostika potrubí, instalace superrychlého rozdělení zamrazených produktů metodou elektrohydraulického úderu).

Semináře se zúčastní následující ruská vědecko-výzkumná střediska:

- Petrohradská polytechnická univerzita Petra Velikého (laboratoř matematického modelování procesů v oblasti hydro a aerodynamiky, vytváření 3D modelů v oblasti leteckého a automobilového strojírenství);  

- Vědecko-výzkumné středisko aplikované elektrodynamiky (moderní projekty v oblasti kosmické techniky); Petrohradská státní elektrotechnická univerzita (unikátní projekty v oblasti zdravotnického zařízení) aj.

Organizátory semináře jsou ruský techno-broker mezinárodní úrovně a Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR za podpory Obchodního zastupitelství RF v ČR.

Seminář bude probíhat v ruském jazyce. Všichni účastníci budou mít k dispozici materiály v českém jazyce.

Srdečně Vás zveme na tento seminář. Na konci semináře budou v neformálním prostředí projednány projekty a podmínky spolupráce.

Počet účastníků je omezen. Organizátoři proto žádají potvrdit účast do 12. prosince 2016 pomocí e-mailu info@rsvk.cz.


Podrobnější informace naleznete na webu: www.rexlexnova.ru.