Na semináři, který připravila Komora SNS ve spolupráci s KB a.s., velvyslanectvím Kazachstánu a advokátní kanceláří PRK Partners s.r.o. dne 15. 11. 2016 tuto informaci oznámil velvyslanec Kazachstánu v ČR pan Serzhan Abdykarimov.

Vedle kazašského velvyslance v rámci semináře vystoupili představitelé ministerstva průmyslu a obchodu a ministerstva zahraničních věcí Martin Pospíšil a Ivan Jančárek, kteří tlumočili více než šedesátce účastníků akce podporu svých ministerstev rozvoji česko-kazachstánských vztahů, včetně konkrétní podpory podnikatelských misí do tohoto teritoria. Informaci o přípravě EXPO ASTSANA 2017 prezentoval komisař české účasti pan Jan Krs.

Velvyslanec Abdykarimov konstatoval, že Česká republika je tradičním partnerem, jež i v současné složité ekonomické situaci usiluje o rozvoj spolupráce. Připomenul, že v Kazachstánu v současnosti působí okolo 200 českých firem a několik desítek jich má svá zastoupení a distributory ve významných městech země.

V odborné části semináře vystoupili zástupci KB a.s., EGAP a.s. a advokátní kanceláře PRK Partners s.r.o., kteří nejen představili své společnosti, ale především nabídli řadu informací, důležitých pro obchodně-ekonomickou spolupráci s kazachstánskými podnikatelskými subjekty.