Cesta do Moskvy, kterou jsme plánovali a připravovali několik měsíců, se uskutečnila 6. – 10. května 2016. Dvacetičlenná mise zástupců českých firem stačila za víkend a dva pracovní dny zvládnout řadu akcí.

Z pracovního pohledu to bylo setkání s představiteli ruského homologu EGAPu – státní pojišťovací agentury EXIAR, kdy jsme měli možnost nejen se seznámit s nabídkou a možnostmi této společnosti, ale pohovořit také se zástupci českého velvyslanectví v Moskvě.

Přišel mezi nás velvyslanec Vladimír Remek, obchodní rada Martin Bašta a vedoucí zastoupení CzechTrade v Ruské federaci Jiří Mašata. Samozřejmě se uskutečnila řada jednání účastníků mise s jejich místními partnery.

Součástí naší návštěvy v Moskvě byla také spoluúčast na dobré prezentaci (a reprezentaci) České republiky na Mistrovství světa v ledním hokeji. Zde jsme absolvovali zahajovací ceremoniál i první tři (vítězné) zápasy a svými hlasivkami jsme podpořili české hokejisty!

Jen tak mezi řečí jsme při pohledu na nedělní oblohu mohli zahlédnout leteckou část přehlídky, která se konala na moskevském Rudém náměstí při příležitosti 71. výročí ukončení II. světové války.

 
Nyní už jsme doma, připravujeme se na další podnikatelské mise a našim hokejistům držíme palce alespoň u televize.