Předseda představenstva Komory pro hospodářské styky se SNS Jiří Demiš se 10. 2. 2016 zúčastnil akce s názvem „Diplomatická snídaně Ázerbájdžán“, kterou pod záštitou ministra zahraničních věcí L. Zaorálka pořádala společnost Media Events Company. Diplomatické snídaně, které se mmj. zúčastnili velvyslanec Ázerbájdžánské republiky v ČR p.F. Shafiyev či bývalý velvyslanec ČR v Ázerbájdžánu p. R. Matula, byl věnován hospodářským vztahům mezi Českou republikou a Ázerbájdžánem, resp. možnostem obchodní spolupráce firem obou zemí.

Účastníci akce se shodli na tom, že ačkoli byl ázerbajdžánský trh českými firmami a investory dlouhá léta poněkud opomíjen, zhruba od roku 2008 se situace změnila a české firmy vnímají tento trh jako velmi zajímavý a perspektivní. J. Demiš informoval o tom, že Komora SNS v posledních několika letech pořádala nebo spolupořádala, v součinnosti s Kanceláří prezidenta republiky, MPO, MZV, HK ČR či SPD, pět podnikatelských misí, které doprovázeli vysoké vládní činitele při jejich oficiálních návštěvách Ázerbájdžánu.

Aktuálně Komora připravuje další dvě akce věnované Ázerbájdžánu – seminář o novinkách v legislativě pro podnikání v Ázerbájdžánu, který se ve spolupráci s PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář uskuteční 3. 3. 2016, a společně s SPD ČR podnikatelskou misi, která doprovodí předsedu PS Parlamentu ČR Jana Hamáčka v rámci jeho cesty do Ázerbájdžánu, Kyrgyzstánu a Turkmenistánu v polovině března.