Vážení členové a partneři Komory SNS, s potěšením si Vás dovoluji informovat, že Komora SNS byla ministrem průmyslu a obchodu ČR Janem Mládkem pověřena přípravou a realizací podnikatelské mise, která bude pana ministra doprovázet při pracovní návštěvě Jekatěrinburgu (Ruská federace, Sverdlovská oblast).

Podnikatelská mise se plánuje v termínu 8. – 10.července 2015 s využitím vládního speciálu. Vedoucím doprovodné podnikatelské mise je František Masopust, výkonný ředitel Komory SNS.

Spoluorganizátorem mise je Svaz průmyslu a dopravy ČR. Na přípravě se podílí MPO ČR a MZV ČR (prostřednictvím českého velvyslanectví v Moskvě a generálního konzulátu v Jekatěrinburgu). MZV ČR akci podporuje v rámci programu ekonomické diplomacie (PROPED).

Ve stejném termínu se v Jekatěrinburgu koná významná mezinárodní strojírenská výstava INNOPROM 2015 s účastí českých firem. Organizátorem české účasti je CzechTrade, který již informace o podmínkách účasti na výstavě rozeslal. Bližší informace k výstavě INNOPROM naleznete na stránkách www.innoprom.com .

Pro zdůraznění zájmu českých firem o spolupráci s ruskými partnery připravují organizátoři obou akcí (podnikatelské mise i české účasti na výstavě) společnou ekonomickou konferenci za účasti pana ministra Jana Mládka a jeho partnera z vlády Sverdlovské oblasti, velvyslance ČR v RF pana Vladimíra Remka, hejtmana Jihočeského kraje pana Jiřího Zimoly a dalších osobností.

Pro účastníky podnikatelské mise budou v druhé části konference připravena B2B jednání s potenciálními partnery z regionu, které k jednacím stolům přivede naše partnerská jekatěrinburgská organizace na základě firemních profilů, jež každý z účastníků naší mise dodá na naši adresu spolu s přihláškou k účasti.

V příloze tohoto sdělení naleznete přihlášku, firemní profil a předběžný program podnikatelské mise. Prosím abyste tento program brali opravdu jako PŘEDBĚŽNÝ.

S ohledem na termín akce a složitost, spojenou se „zapracováním“ našeho programu do výstavy se zcela jistě budou věci různě posunovat i přesunovat. Podstata ale zůstává.

Uzávěrka přihlášek je 1. 6. 2015 – s ohledem na místa ve vládním speciálu ale prosím o co nejrychlejší informaci v případě zájmu o účast, abychom mohli letadlo efektivně využít.

Těším se na spolupráci a přeji pohodové májové sváteční i všední dny!

Ing. František Masopust
výkonný ředitel, člen představenstva