Rádi bychom informovali o zdrojích informací, nezbytných pro firemní analýzy situace v obchodní relaci s Ruskou federací, sděluje František Masopust, výkonný ředitel Komory SNS.

Na hlavní stránce Komorasns.cz je v sekci „DOPORUČUJEME“ umístěn banner „SANKČNÍ OPATŘENÍ“. Přes něj se lze dostat na speciálně vytvořenou sekci stránek HK ČR, na níž jsou umísťovány aktuální informace a dokumenty, spojené se sankcemi.

Na stránkách Celnisprava.cz, v sekci „APLIKACE“ lze najít odkaz „EENVS“. Jeho prostřednictvím lze (po zaregistrování) OVĚŘIT, příslušný firemní produkt podléhá sankcím.

Jak dodává F. Masopust Komora SNS se bude nadále snažit poskytovat svěží informace tak, jak je průběžně získá od jednotlivých institucí (MPO, MF, Úřad vlády, MZV apod.).

Sekretariát KSNS nyní jedná s o vystoupení zástupce Celní správy na Business dni Ruské federace na strojírenském veletrhu v Brně - 30.9.2014.