15 září 2015: Ministerstvo průmyslu a obchodu RF – Šmeral Brno
V úterý český podnik Šmeral Brno navštívili náměstek ministra průmyslu a obchodu Ruské Federace Georgij Kalamanov společně s poradcem ministra průmyslu a obchodu RF Viktorem Semjonovem. Doprovázeli je pracovníci Obchodního zastupitelství Ruska v České republice.

16 září 2015: OAO NIIAS – Ministerstvo dopravy, GSA
Ve středu v Brně proběhl seminář věnovaný spolupráci v oblasti satelitních a geoinformačních technologií v železniční dopravě. Akci pořádala společnost OAO NIIAS - dceřiný institut OAO RŽD. S prezentací vystoupili zástupce generálního ředitele NIIAS Efim Rozenberg, představitelé českého Ministerstva dopravy a evropské agentury GSA.

16 září 2015: Sverdlovská oblast - Thermona
Ve středu delegace ze Sverdlovské oblasti, pod vedením místopředsedy regionální vlády Alexeje Orlova navštívila závod společnosti Thermona. Byli v ní přítomni krom jiných ministr průmyslu a obchodu oblasti Andrej Misjura, ředitel odboru mezinárodní spolupráce z Ministerstva mezinárodních a vnějších ekonomických vztahů Michail Golubev či prezident Uralské OPK Andrej Besedin a prezident klubu Rusko Zdeněk Zbytek.

16 září 2015: Sverdlovská oblast – Jihomoravský kraj
Ve středu 16 září se místopředseda vlády Sverdlovské oblasti sešel s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem. Schůze se rovněž zúčastnili představitelé z Obchodního zastupitelství Ruska v ČR.

17 září 2015: Sverdlovská oblast – TOS Varsndorf
17 září, ve čtvrtek, obchodní rada Ruské federace v České republice Sergej Stupar společně s delegací Sverdlovské oblasti, vedenou místopředsedou regionální vlády Alexejem Orlovem navštívili podnik TOS Varnsdorf.

Obchůzka během Business Dne RF
Během Ruského Business dne v Brně si obchodní rada Ruské federace Sergej Stupar, společně s místopředsedou vlády Sverdlovské oblasti Alexejem Orlovem prohlédli výstavní plochy ruských regionů, které obsadily na veletrhu přes 200 m2. Navštívili rovněž expozice významných pro česko-ruské obchodní vztahy společností.