Jedním z postsovětských subjektů, který považuje Komora SNS pro české firmy za perspektivní je Ázerbájdžán. Tuto zemi navštívily delegace podnikatelů v doprovodu Komory SNS v posledních letech nejméně čtyřikrát.

"Stále se utvrzujeme v tom, jak se zde postupně rozšiřují podmínky pro výhodné obchodování", uvedl František Masopust, výkonný ředitel Komory SNS.

S ohledem na vzdálenosti a místní specifiku se Komoře SNS podařilo v Ázerbajdžáně nasmlouvat vhodného partnera, který by měl umět podat českým firmám pomocnou ruku přímo na místě.

"První pokus v loňském roce sice několik pozitivních výsledků přinesl, ale neměl patřičné formální ukotvení v místě. Po několikaměsíčním úsilí se nám podařilo uvést do činnosti pracoviště Ázebájdžánsko – české komory v Baku", oznámil F. Masopust.

Zájemci, kteří budou potřebovat podporu v rámci přípravy nebo realizace návštěvy v Ázerbajdžánu, se mohou obrátit na úřadovnu partnerské komory v Baku prostřednictvím kontaktů:

Кенан Исмайылов - kenan.ismailov@komoraaz.az
Улица Джафара Джаббарлы 44, Каспиан Плаза 3-й корпус, 5-й этаж.
Tel: +99412 4367162
Fax: +99412 4367163