PETERKA & PARTNERS oznamuje několik změn ve své moskevské pobočce: Do vedení pobočky byli jmenováni Marina Tarnovskaya jako partner a ředitel pobočky a Vlad. Rudnitsky jako vedoucí právník a ředitel pobočky.

Mgr. David Šimek, který pobočku v roce 2009 založil a dosud úspěšně vedl, se bude nadále plně soustředit na zastupování českých a slovenských klientů působících v Rusku; Moskevská pobočka byla posílena o 5 zkušených právníků.

Vzhledem k nárůstu poptávky po právních službách na straně českých i nadnárodních klientů, kteří stále více usilují o využití strategických obchodních příležitostí na ruském trhu, došlo k přesunu každodenního vedení pobočky PETERKA & PARTNERS v Moskvě do rukou lokálních lídrů, Mariny Tarnovské a Vlada Rudnitskeho.

David Šimek, který pobočku úspěšně řídil od jejího založení v roce 2009, se bude moci plně soustředit na zastupování českých a slovenských klientů v Rusku a zúročit tak i po svém plánovaném návratu do pražské centrály mimořádné zkušenosti, které získal během svého 4letého působení v Moskvě.

Přesun manažmentu je v souladu se strategií kanceláře, která považuje za nedílnou součást a faktické potvrzení svého úspěchu na zahraničních trzích fakt, že se jí daří vychovat lokální manažery a předat jim postupně vedení svých poboček. Podobná výměna už úspěšně proběhla v pobočkách kanceláře na Ukrajině, v Bulharsku a v Rumunsku.

Současně došlo k posílení ruského týmu o 4 ruské právníky: Lenaru Lyuni, Antona Yakusheva, Svetlanu Sereginu, Nataliy Maramzinu a českého seniorního právníka, Mgr. Dana Loukotu. Ruský tým se bude v nejbližších týdnech i nadále rozšiřovat, počet právníků dosáhne patnácti.

Marina Tarnovskaya spolupracuje s PETERKA & PARTNERS od roku 2012. Její předchozí praxe zahrnuje šestileté působení při Uralské advokátní komoře, kde získala zkušenosti především v oblasti sporné agendy, dále práva společností, práva hospodářské soutěže, insolvence, pracovního práva a daňového poradenství. Hovoří plynně anglicky a rusky.

Vlad Rudnitsky spolupracuje s PETERKA & PARTNERS od roku 2010. Pracoval jako právník ve významné ruské investiční a developerské společnosti a působil také v ruské advokátní kanceláři. Specializujese na právo společností, smluvní právo, spornou agendu a právo duševního vlastnictví. Hovoří plynně anglicky a rusky.

David Šimek s PETERKA & PARTNERS spolupracuje od roku 2008. V roce 2009 zakládal pobočku v Moskvě a až do současnosti byl jejím generálním ředitelem. Během svého působení v Rusku získal bohaté zkušenosti ve všech právních oblastech relevantních pro zahraniční investory na tomto trhu. Hovoří plynně rusky, německy a anglicky.