Od 27. června do 1. července 2012 v Žukovském (Moskevská oblast) v areálu Dopravně-výstavního komplexu ´Rossija´ proběhne II. Mezinárodní fórum Technologie ve strojírenství - 2012´.

Organizátory jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu RF, Federální služba pro vojensko-technickou spolupráci Ruska a Státní korporace ´Rostechnologii´.

Generálním zřizovatelem fóra je ОАО ´Dopravně-výstavní komplex Rossija´ (TVK-Rossii). Generální partner fóra je Svaz strojírenství Ruské federace.

Fórum se uskuteční za podpory nejvyšších ruských státních a politických orgánů, Ministerstva obrany RF, Vlády Moskvy, Vlády Moskevské oblasti.

Posláním fóra je prezentovat roli a prvořadé postavení strojírenského odvětví při realizaci ruských národních ekonomických priorit, stanovených prezidentem a vládou RF.

Zvláští postavení v nich má rozvoj branně-průmyslového komplexu, vědy a profesionálního vzdělávání, formování inovační politiky, ekonomiky, založených na vysoce technologických výrobách a současně nová etapa integrace Ruska do světového hospodářského prostoru.

Vedle plenárního zasedání proběhne řada tematických konferencí, kulatých stolů, a seminářů, týkajících se řady souvisejících otázek.

Výstavní program se zaměří na předvedení nejlepších ukázek moderních strojírenských a inovačních technologií.

V rámci II. Mezinárodního fóra ´Technologie ve strojírenství - 2012´

se očekává představení dvou nových výstavních brandů: Mezinárpdní výstavy zbraní a vojenské techniky ´Oboronekspo´ a mezinárodní výstavy ´Mašpromekspo´.

Při fóru se na unikátním polygonu představí moderní produkce techniky pro vojenské a občanské užití.

Na II. Mezinárodní fórum ´Technologie strojírenství - 2012´ v Moskvě zve Obchodní zastoupení RF v Praze.

Podrobná informace je dostupná stránkách fóra www.forumtvm.ru