V rámci doprovodného programu Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně připravuje Komora SNS Business den Ruské federace (15.9.2015) a Business den Běloruska (16.9.2015) v dopoledních hodinách dne 15., resp. 16. září 2015 v sále MORAVA pavilonu A3 brněnského výstaviště.

Business den Ruské federace připravujeme ve spolupráci s MPO ČR, Velvyslanectvím RF v ČR a OZ RF v ČR, za podpory Jihomoravského kraje a Veletrhy Brno, a.s.. Účast a vystoupení přislíbili mimo jiných velvyslanci Ruska a Česka – Sergej Kiselev a Vladimír Remek, ministr Jan Mládek a náměstek ministra průmyslu a obchodu RF Sergej Kolomanov, informoval František Masopust, výkonný ředitel Komory SNS.

V rámci pracovní části konference se jedná o prezentacích řady ruských regionů jako například Republika Tatarstán, Nižegorodská oblast, Uljanovská oblast či Kalužská oblast. Připravuje se účast představitelů moskevského projektu STUPINO a společnosti ROSATOM.

Důležité informace pro exportéry by měli nabídnout představitelé ČEB a.s., EGAP a.s., KB a.s. a advokátní kanceláře PRK Partners s.r.o.

Business den Běloruska se bude konat díky spolupráci s Velvyslanectvím Běloruska v ČR, Minským oddělením Běloruské obchodně-průmyslové komory a podpoře Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a BVV a.s.

Z Minska je očekáván příjezd představitelů firem a také institucí, důležitých pro podniky, mající zájem o export do teritoria, jako například Státního celního výboru, Licenční správy atd.

Informace o legislativních podmínkách pro zahraniční firmy nabídne zástupce PRK Partners s.r.o., advokátní kancelář. Vystoupí také zástupci ČEB a,s, a EGAP a.s.

Konkrétní informace o programu obou konferencích spolu s přihláškami budou zveřejněny ve druhé polovině srpna tak, aby se zájemci o účast mohli včas přihlásit. (-r)