S podporou vedení Volgogradské oblasti a Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Rusku se každoroční, již předvánoční III. rusko-německý veletrh uskuteční 23. - 25. listopadu 2012 ve Volgogradu.

Misí akce je rozvoj vzájemně výhodných hospodářských a kulturních vazeb Volgogradské oblasti se evropskými zeměmi.

Správa oblasti vyzývá české podnikatele, producenty zboží s lidovou a vánoční tématikou, podniky i veřejnost k účasti na předvánočním III. rusko-německém veletrhu.

Administrace Volgogradské oblasti je připravena na dobu konání akce zdarma poskytnout pro účastníky z České republiky speciálně pro obchodní akce vybavené domky-kiosky.

Předvánoční jarmark ve Volgogradu je mezinárodní, každoročně se opakující událostí.

II. rusko-německý veletrh se ve Volgogradu konal 25.-27. listopadu 2011. Na veletrhu, probíhajícím v centru Volgogradu, bylo představeno německé a volgogradské zboží. A byl to skutečný výstavní festival, plný představení a překvapení. Například symbolem výstavy se stala čokoládová železnice o délce 12 metrů pod heslem "Železnice nás spojuje."

Veletrhu se zúčastnila velká delegace z Německa v čele se zplnomocněným velvyslancem Německa v RF Georgem Birgelenem.

Partnery akce byly Agentura pro kulturní iniciativy Volgogradské oblasti, Volgogradská státní zemědělská akademie a německá společnost ´Holtz Bekeray´. Generálním sponzorem veletrhu byla společnost ´Volha-Rast´, oficiální prodejce ´Volkswagen´.

Více informací o účasti na veletrhu v roce 2012 lze nalézt na Volgogradské oblasti www.volganet.ru.

Kontakt na organizátory ve Volgogradu:

- Igor Vitalijevič Kapitanov t. 8 (8442) 307648 - místopředseda organizačního výboru pro přípravu a pořádání veletrhů, ředitel protokolu, pro meziregionální a mezinárodní vztahy hlavy Administrace Volgogradské oblasti;
- Igor Michajlovič Kirnosov t. 8 (8442) 307658 - vedoucí oddělení mezinárodních vztahů správy protokolu, meziregionálních a mezinárodních vztahů aparátu hlavy Administrace Volgogradské oblasti