Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Mar 19

11. zasedání Česko – ruské mezivládní komise pro obchodní, hospodářskou a vědecko-technickou spolupráci

Po téměř dvouleté přestávce se v Praze ve dnech 5. a 6. března 2019 uskutečnilo 11. zasedání česko-ruské mezivládní komise, jejími spolupředsedy jsou Marta Nováková, ministryně průmyslu a obchodu ČR a Denis Manturov, ministr průmyslu a obchodu RF.

číst dále
Mar 6

XVIII. Česko – ruský podnikatelský ples Komory SNS

Tradiční ples Komory SNS měl 28. února 2019 v paláci Žofín na pražském Slovanském ostrově již osmnácté pokračování. Více než pět set hostů v nádherných reprezentačních prostorách žofínského paláce strávilo večer za doprovodu sólistů Mooondance Orchestra Martina Kumžáka, doplněných o hvězdné hosty – Bohuše Matuše a Václava Noida Bártu.

číst dále
Feb 27

Nabídka průmyslových robotů ruské firmy "EDiRo"

Obchodní zastupitelství Ruské federace v Praze postoupilo nabídku ruské společnosti "EDiRo" z Čeljabinska, zabývající se výrobu a prodejem průmyslové automatizované techniky, průmyslových robotů. Firma www.edirotech.com hledá partnery a obchodní zástupce k distribuci této produkce.

číst dále
Feb 23

Na Urale spustili proexportní web

K vytváření příznivých podmínek ruských exportních aktivit byl v Jekatěrinburgu uveden do provozu portál zahraničně-ekonomické činnosti Made in Ural. Aplikace se nachází na adrese made-in-ural.ru. Nové stránky se prezentují jako digitální "vitrína", "jednotné okno" pro exportně orientované organizace Sverdlovského regionu a poskytuje přehled produktů a služeb regionu pro zahraniční partnery.

číst dále
Feb 23

Veletrh B2B kontaktů ´BREST 2019´ 11. - 12. dubna 2019

Mezinárodní veletrh B2B kontaktů "BREST 2019" se uskuteční ve dnech 11. - 12. dubna 2019 v běloruském pohraničním Brestu. Slavnostního zahájení se zúčastní nejvyšší představitelé Běloruské republiky, vedení Brestského regionálního výkonného výboru, zástupci diplomatického sboru, oficiální a obchodní delegace z různých zemí.

číst dále
Jan 23

Veletrh a fórum "Zdravotnictví Uralu 2019" 16. - 19. 4. v Jekatěrinburgu

Na Obchodní zastupitelství Ruské federace v Praze se obrátila Uralská TPP s nabídkou účasti na mezinárodním veletrhu a fóru "Zdravotnictví Uralu 2019", které se uskuteční 16.-19.4. v Jekatěrinburgu. V příloze se nachází prezentace a další informační materiály v anglickém jazyce

číst dále
Jan 17

Mezinárodní investiční fórum "Ternopil Region Invest 2019"

Dne 23. května 2019 se ve městě Ternopil v Ternopilské oblasti na Ukrajině uskuteční mezinárodní investiční fórum "Ternopil Region Invest 2019", které organizuje administrace Ternopilské oblasti ve spolupráci s radou města Ternopil. Fórum bude…

číst dále
Jan 15

Budoucnost českého exportu do zemí postsovětského prostoru

Abychom se lépe dostali do současného obrazu, je třeba si připomenout pár momentů z několika uplynulých let. Konjukturu z období kolem roku 2012, která skončila zásahem tvrdé reality po roce 2014, nemusím zřejmě nikomu popisovat. Pravidelný nárůst obratu v obchodu s Ruskou federací a občasné pozitivní signály z dalších postsovětských zemí byly vnímány jako něco normálního, přirozeného a neměnného. Člověk je od přírody tvor specifický tím, že v době blahobytu jen málo kdy myslí na zadní kolečka – i když toto přísloví český jazyk dobře zná!

číst dále