Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Sep 15

• Centrální banka Běloruska se pokouší o mírnou dedolarizaci v zemi

Národní banka vnesla změny do vyhlášky z roku 2004 o pravidlech realizace měnových operací. Nové ustanovení N°515 mimo jiné zakazuje využívání zahraničních měn při platbách mezi právnickými osobami, pokud je jeden z účastníků rezidentem speciální…

číst dále
Sep 14

Ruská národní ratingová agentura bude mít 26 zakladatelů-investorů

Přihlášky investorů do národní ratingové agentury se nadále nepřijímají. Seznam 26 investorů je finalizován. Pro agenturu RBC to uvedla členka představenstva Gazprombanky Jekatěrina Trofimovová. Každému investorovi bude náležet zaokrouhleně podíl 3,85…

číst dále
Sep 10

Pozvánka na seminář s vládou Moskvy v Praze - 7. října 2015

Atraktivní informace těm, kdo mají podnikatelské a obchodní zájmy nasměrovány do Ruské federace nabízí možnost účasti na další akci Komory SNS. Ve spolupráci s Vládou Moskvy je připraven seminář pod názvem „Moskva – město pro podnikání“.

číst dále
Sep 2

Businesss den Ruské federace v rámci MSV Brno - 15.9.2015

Tradiční konference Business den Ruské federace se bude konat v rámci MSV v Brně 15.9.2015 (Rotunda, pavilon A, od 9.30 hod.). Očekávají se vystoupení ministra průmyslu a obchodu ČR J. Mládka a náměstka ministra průmyslu a obchodu RF G. I. Kalamanova.

číst dále
Sep 2

Ruská investice do výroby spustila motory legendárních L 410

Legendární letoun z kunovické výrobny nastartoval motory díky ruské investici. Pýcha českého letectví Let Kunovice, tradiční český výrobce dopravních letounů řady L 410, byl ještě před sedmi lety na hranici krachu.

číst dále
Sep 2

Komora SNS připravuje tradiční Business den RF a Běloruska v Brně (15. a 16. 9. 2015)

V rámci doprovodného programu Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně připravuje Komora SNS Business den Ruské federace (15.9.2015) a Business den Běloruska (16.9.2015) v dopoledních hodinách dne 15., resp. 16. září 2015 v sále MORAVA pavilonu A3

číst dále
Sep 1

EGAP pojistil první velký vývoz do Ruska od počátku tamní ekonomické krize

Státní pojišťovna EGAP poprvé od loňské ruské krize pojistila velký export do Ruska. Jedná se o zakázku za 3,5 miliardy korun, kterou získala česká inženýrská firma Chemoproject Nitrogen.

číst dále
Sep 1

Česká Energo-Pro chce prodat největší energetickou společnost Gruzie

Společnost Energo-Pro hledá kupce pro svůj dceřiný podnik „Energo-Pro Georgia“, který vlastní 70% elektrických sítí Gruzie a řadu hydroelektráren v zemi.

číst dále