Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Jun 28

Pozvání se seminář „Privatizace na Ukrajině: příležitosti a rady pro české investory“

Dne 1. července proběhne online seminář „Privatizace na Ukrajině: příležitosti a rady pro české investory“, který organizuje ukrajinská advokátní kancelář GOLAW ve spolupráci s EGAP a s podporou české advokátní kanceláře PRK Partners. Účast na webináři je bezplatná. Akce bude probíhat v ruštině, ukrajinštině a s tlumočením do angličtiny.

číst dále
Jun 8

CRIF: V květnu mírně přibylo bankrotů firem, podnikatelů i osob

V květnu bylo vyhlášeno 60 bankrotů obchodních společností, 581 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 1 501 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 83 návrhů na bankrot obchodních společností, 557 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1 390 návrhů na osobní bankrot. Oproti dubnu se tak počet bankrotů ve všech kategoriích zvýšil. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou provedla společnost CRIF.

číst dále
May 31

Kyzylordská oblast Republiky Kazachstán představuje svůj investiční potenciál

Kyzylordská oblast, která dnes patří mezi nejvíce dynamický se rozvíjející oblasti Republiky Kazachstán, hledá potenciální zahraniční investory pro realizaci projektů v různých sektorech hospodářství. Přinášíme Vám ucelený přehled o situaci v tomto regionu a investičních příležitostech, které nabízí.

číst dále
May 31

Moldavsko zve české partnery na veletrh malých a středních podniků „SMExpo 2021“

Ve dnech 3. až 18. června Obchodní a průmyslová komora Moldavské republiky pořádá online veletrh, během něhož se zájemcům představí místní malé a střední podniky působící v nejrůznějších sektorech hospodářství.

číst dále
May 31

Miloš Balabán pro deník Právo: „Limity sankcí“

Bezpečnostní analytik Miloš Balabán dne 29. 5. publikoval v deníku Právo článek s názvem „Limity sankcí“, v němž posuzuje možnosti dalšího rozvoje vztahů Evropské unie a Běloruska a vyjadřuje se k problematice evropsko-ruských vztahů. Se souhlasem autora Vám přinášíme text v jeho úplném znění.

číst dále
May 31

František Novák pro PEAK.CZ: „Krymu před vyprahnutím pomáhají vodní čerpadla z Dánska“

Novinář František Novák dne 25. 5 2021 publikoval na serveru PEAK.CZ článek s názvem „Krymu před vyprahnutím pomáhají vodní čerpadla z Dánska“, v němž informuje o okolnostech dodávek vodních čerpadel a jejich komponent od evropských producentů na Krymský poloostrov. Vaší pozornosti nabízíme text v úplném znění.

číst dále
Apr 19

ČSA a Smartwings dne 29. dubna obnoví letecké spojení mezi Prahou a Petrohradem

Lety budou vykonávány dvakrát do týdne, vždy ve čtvrtek a v neděli. Spoje z Prahy budou odlétat v 11:20, linky opačným směrem pak budou vypravovány vždy v 15:30.

číst dále
Apr 6

Moldavsko zve české firmy na „Moldova Trade Forum 2021”

Ve dnech 28. až 30. dubna Obchodní a průmyslová komora Moldavské republiky pořádá tradiční akci „Moldova Trade Forum 2021“, jejímž cílem je vyhledávání nových exportních příležitostí pro moldavské výrobní podniky a podpora jejich začleňování do mezinárodních dodavatelských řetězců.

číst dále