Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Sep 14

Kazachstánský Šymkent nabízí českým podnikům participaci na investičních projektech

Nabízíme Vaší pozornosti přehled investičních příležitostí a projektů v kazachstánském městě Šymkent, které by rádo uvítalo nové partnery z řad českých firem.

číst dále
Sep 6

České velvyslanectví nabízí českým firmám podporu při prezentaci na Mezinárodní průmyslové výstavě „Týden obráběcího průmyslu Kazachstánu“

Ve dnech 22. až 24. září proběhne v Nur-Sultanu Mezinárodní průmyslová výstava „Týden obráběcího průmyslu Kazachstánu“. Vzhledem ke ztíženým podmínkám vstupu na kazachstánské území nabízí Velvyslanectví České republiky zájemcům o účast možnost zaslat jejich katalog ve zjednodušeném formátu (cca v rozsahu několika stránek, ideálně v ruském jazyce) v termínu do 10.9.2021 na e-mailovou adresu commerce_nur-sultan@mzv.cz. Velvyslanectví je zdarma vytiskne a dá k využití na svém vlastním stánku.

číst dále
Sep 6

Kazachstán zve české firmy na výstavy KazAgro-2021 a KazFarm-2021

Ve dnech 20. až 22. října proběhne v hlavním městě Kazachstánu mezinárodní zemědělská výstava KazAgro-2021. Souběžně s tím se bude v Nur-Sultanu konat také výstava KazFarm-2021, která se bude věnovat problematice chovu hospodářských zvířat, masnému a mlékárenskému průmyslu.

číst dále
Aug 16

Kazachstán zve české podniky na Mezinárodní průmyslovou výstavu „Týden zpracovatelského průmyslu Kazachstánu“

Ve dnech 22. až 24. září proběhne v kazachstánském hlavním městě Nur-Sultanu Mezinárodní průmyslová výstava „Týden zpracovatelského průmyslu Kazachstánu“. Akce bude sestávat z několika tematických fór, výstav a konferencí a jejím cílem bude nabídnout účastníkům efektivní platformu pro navazování nových partnerských vztahů v nejrůznějších průmyslových odvětvích.

číst dále
Aug 16

Západokazachstánská oblast: Prezentace ekonomického potenciálu regionu

Nabízíme Vaší pozornosti podklady od velvyslanectví Republiky Kazachstán v Praze, které prezentují současný stav hospodářských odvětví a ekonomický potenciál Západokazachstánské oblasti.

číst dále
Aug 10

Miloš Balabán pro deník Právo: „Demontáž, konkurence a zdravý rozum“

Bezpečnostní analytik Miloš Balabán dne 10. 8. publikoval v deníku Právo článek s názvem „Demontáž, konkurence a zdravý rozum“, v němž se věnuje problematice dalšího rozvoje ekonomické spolupráce České republiky s Ruskou federací. Se souhlasem autora Vám přinášíme text v jeho úplném znění.

číst dále
Jul 7

CRIF: V prvním pololetí přerušilo svoji živnost 56 tisíc podnikatelů, nejvíce od roku 2017

V prvním pololetí letošního roku začalo podnikat 31 tisíc lidí, 18 tisíc jich s podnikáním přestalo a 56 tisíc jich své podnikání ukončilo. Zatímco počet nových podnikatelů byl podobný jako v prvním pololetí roku 2020 a počet lidí s ukončenou živností se meziročně snížil o necelé 3 tisíce, počet podnikatelů s přerušenou živností se naopak o 7 tisíc zvýšil a byl tak nejvyšší od roku 2017, kdy svoji živnost patrně v důsledku druhé vlny elektronické evidence tržeb přerušilo 59 tisíc lidí.

číst dále
Jul 1

Zákaz cestování do RF: Podmínky pro vykonávání cest, které nesnesou odkladu

Ode dne 1. 7. 2021 MZ ČR zakázalo vstup do zemí s extrémním rizikem nákazy COVID-19, mezi něž patří i Ruská federace. Zákaz neplatí mimo jiné pro cesty, které nesnesou odkladu. V textu se dočtete o podmínkách, které se při výkonu takovýchto cest musí splnit.

číst dále