Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Aug 16

Západokazachstánská oblast: Prezentace ekonomického potenciálu regionu

Nabízíme Vaší pozornosti podklady od velvyslanectví Republiky Kazachstán v Praze, které prezentují současný stav hospodářských odvětví a ekonomický potenciál Západokazachstánské oblasti.

číst dále
Aug 10

Miloš Balabán pro deník Právo: „Demontáž, konkurence a zdravý rozum“

Bezpečnostní analytik Miloš Balabán dne 10. 8. publikoval v deníku Právo článek s názvem „Demontáž, konkurence a zdravý rozum“, v němž se věnuje problematice dalšího rozvoje ekonomické spolupráce České republiky s Ruskou federací. Se souhlasem autora Vám přinášíme text v jeho úplném znění.

číst dále
Jul 7

CRIF: V prvním pololetí přerušilo svoji živnost 56 tisíc podnikatelů, nejvíce od roku 2017

V prvním pololetí letošního roku začalo podnikat 31 tisíc lidí, 18 tisíc jich s podnikáním přestalo a 56 tisíc jich své podnikání ukončilo. Zatímco počet nových podnikatelů byl podobný jako v prvním pololetí roku 2020 a počet lidí s ukončenou živností se meziročně snížil o necelé 3 tisíce, počet podnikatelů s přerušenou živností se naopak o 7 tisíc zvýšil a byl tak nejvyšší od roku 2017, kdy svoji živnost patrně v důsledku druhé vlny elektronické evidence tržeb přerušilo 59 tisíc lidí.

číst dále
Jul 1

Zákaz cestování do RF: Podmínky pro vykonávání cest, které nesnesou odkladu

Ode dne 1. 7. 2021 MZ ČR zakázalo vstup do zemí s extrémním rizikem nákazy COVID-19, mezi něž patří i Ruská federace. Zákaz neplatí mimo jiné pro cesty, které nesnesou odkladu. V textu se dočtete o podmínkách, které se při výkonu takovýchto cest musí splnit.

číst dále
Jun 28

Pozvání se seminář „Privatizace na Ukrajině: příležitosti a rady pro české investory“

Dne 1. července proběhne online seminář „Privatizace na Ukrajině: příležitosti a rady pro české investory“, který organizuje ukrajinská advokátní kancelář GOLAW ve spolupráci s EGAP a s podporou české advokátní kanceláře PRK Partners. Účast na webináři je bezplatná. Akce bude probíhat v ruštině, ukrajinštině a s tlumočením do angličtiny.

číst dále
Jun 8

CRIF: V květnu mírně přibylo bankrotů firem, podnikatelů i osob

V květnu bylo vyhlášeno 60 bankrotů obchodních společností, 581 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 1 501 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 83 návrhů na bankrot obchodních společností, 557 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1 390 návrhů na osobní bankrot. Oproti dubnu se tak počet bankrotů ve všech kategoriích zvýšil. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou provedla společnost CRIF.

číst dále
May 31

Kyzylordská oblast Republiky Kazachstán představuje svůj investiční potenciál

Kyzylordská oblast, která dnes patří mezi nejvíce dynamický se rozvíjející oblasti Republiky Kazachstán, hledá potenciální zahraniční investory pro realizaci projektů v různých sektorech hospodářství. Přinášíme Vám ucelený přehled o situaci v tomto regionu a investičních příležitostech, které nabízí.

číst dále
May 31

Moldavsko zve české partnery na veletrh malých a středních podniků „SMExpo 2021“

Ve dnech 3. až 18. června Obchodní a průmyslová komora Moldavské republiky pořádá online veletrh, během něhož se zájemcům představí místní malé a střední podniky působící v nejrůznějších sektorech hospodářství.

číst dále