Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Feb 10

MPO ČR: závěry zasedání česko-ázerbájdžánské Smíšené komise

Smíšená komise přinesla nové nápady a tendence rozvoje vzájemných vztahů s Ázerbajdžánem. Ve svém komentáři uvádí Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR klíčové body závěrečného protokolu z jednání komise.

číst dále
Jan 24

Ministr Jan Mládek podpořil prohloubení česko-ázerbajdžánské hospodářské spolupráce

Ministr Jan Mládek v rámci své pracovní cesty do Ázerbajdžánu zahájil česko-ázerbajdžánské podnikatelské fórum a jednal i se svými oborovými kolegy – ministrem hospodářství Šachinem Mustafajevem, ministrem financí Samirem Šarifovem a s viceprezidentem státní ropné společnosti SOCAR Jašarem Latifou. Na dvoudenní pracovní návštěvě Ázerbajdžánu ministra Mládka doprovodila dvacetičlenná mise českých podnikatelů, zástupců bank a dalších institucí. Podnikatelskou misi MPO zorganizovalo ve spolupráci s Komorou SNS. O hlavních bodech jednání, zájmech českých firem v zemi i postoji ministra v rámci jednání se svými protějšky se dočtete v příspěvku po rozkliknutí zprávy.

číst dále
Jan 24

František Masopust: Češi jednali o zakázkách v Ázerbajdžánu

Shrnující komentář Františka Masopusta k první podnikatelské misi Komory SNS v letošním roce a monitoring výstupů z ázerbajdžánského tisku, věnovaných návštěvě české delegace, akcím a závěrům jednání. Zprávy k dispozici v českém jazyce.

číst dále
Jan 24

Ázerbájdžán a SB podepsaly dohodu o financování projektu TANAP

V pondělí v Baku proběhlo slavnostní podepsání smlouvy mezi vládou Ázerbájdžánu a Světovou bankou ohledně poskytnutí úvěru ve výši 400 mil. USD na realizaci projektu Transanatolského plynovodu TANAP.

číst dále
Jan 24

Podnikatelská mise do Kazachstánu, Uzbekistánu a Tádžikistánu 5. - 11. 2. 2017

Komora SNS bylo pověřena předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR organizací doprovodné podnikatelské mise předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka do Kazachstánu, Uzbekistánu a Tádžikistánu, která se uskuteční v termínu 5. – 11. února 2017

číst dále
Jan 24

Ruský TVEL vstupuje na evropský trh válcovaného titanu

TVEL, palivová společnost ruské státní korporace Rosatom, podepsala první smlouvu o dodávkách titanové produkce evropskému zákazníkovi. Hodnota kontraktu přesahuje 2 mld. rublů. Prozatím největším ruským dodavatelem titanové produkce na mezinárodní trhy je korporace VSMPO-Avisma.

číst dále
Jan 24

Společenství nezávislých států oslavilo 25 let své existence. Předsedat mu letos bude Rusko

Společenství nezávislých státu (SNS) nadále zůstává nejpočetnější a nejvlivnější organizací na postsovětském prostranství. O historii, vývoji a současných vztazích, také o čem uvažuje Ukrajina v rámci SNS se dozvíte v našem článku.

číst dále
Jan 23

Šéfové odborů ekonomické diplomacie MZV ČR a MZV RB se setkali v Praze

V Praze se konaly první bělorusko-české konzultace na úrovni vedení odborů ekonomické diplomacie MZV RB a MZV ČR: běloruskou delegaci vedl Jevgenij Kolesnik a jeho českým protějškem byl Marek Svoboda. Jednání se zúčastnil i Martil Pospíšil z MPO ČR.

číst dále