Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Feb 13

Co všechno očekávají země SNS od nového prezidenta Uzbekistánu

Prezidentská volba v Uzbekistánu se stala ostře sledovaným tématem nejen v samotné republice, ale také ve vládních kabinetech jejich sousedů a partnerů. Jaké jsou priority nově zvoleného uzbeckého prezidenta Mirzijojeva a co od něj očekávají členské země SNS čtěte v našem článku.

číst dále
Feb 13

Prezident Kazachstánu se sešel s předsedou PSP ČR Janem Hamáčkem

Nursultan Nazarbajev přijal předsedu české Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka, který navštívil Kazachstán v čele české parlamentní mise. Doprovodnou podnikatelskou misi spoluorganizovala Komora SNS.

číst dále
Feb 13

Vladimirskou oblast navštívila česká delegace

Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČR v RF Vladimír Remek jednal ve Vladimirské oblasti Ruska o posílení vzájemné hospodářské spolupráce. Češi mají v regionu dobré reference, Hame Foods je tamním největším producentem hotových masných výrobků.

číst dále
Feb 12

EBRD obnoví činnost v Uzbekistánu

Evropská banka pro obnovu a rozvoj se plánuje zaměřit na rozvoj dlouhodobé spolupráce s Uzbekistánem. K dalšímu posílení vazeb mezi bankou a republikou by mělo dojít po připravované návštěvě prezidenta EBRD Sumy Chakrabarti v Taškentu.

číst dále
Feb 10

MPO ČR: závěry zasedání česko-ázerbájdžánské Smíšené komise

Smíšená komise přinesla nové nápady a tendence rozvoje vzájemných vztahů s Ázerbajdžánem. Ve svém komentáři uvádí Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR klíčové body závěrečného protokolu z jednání komise.

číst dále
Jan 24

Ministr Jan Mládek podpořil prohloubení česko-ázerbajdžánské hospodářské spolupráce

Ministr Jan Mládek v rámci své pracovní cesty do Ázerbajdžánu zahájil česko-ázerbajdžánské podnikatelské fórum a jednal i se svými oborovými kolegy – ministrem hospodářství Šachinem Mustafajevem, ministrem financí Samirem Šarifovem a s viceprezidentem státní ropné společnosti SOCAR Jašarem Latifou. Na dvoudenní pracovní návštěvě Ázerbajdžánu ministra Mládka doprovodila dvacetičlenná mise českých podnikatelů, zástupců bank a dalších institucí. Podnikatelskou misi MPO zorganizovalo ve spolupráci s Komorou SNS. O hlavních bodech jednání, zájmech českých firem v zemi i postoji ministra v rámci jednání se svými protějšky se dočtete v příspěvku po rozkliknutí zprávy.

číst dále
Jan 24

František Masopust: Češi jednali o zakázkách v Ázerbajdžánu

Shrnující komentář Františka Masopusta k první podnikatelské misi Komory SNS v letošním roce a monitoring výstupů z ázerbajdžánského tisku, věnovaných návštěvě české delegace, akcím a závěrům jednání. Zprávy k dispozici v českém jazyce.

číst dále
Jan 24

Ázerbájdžán a SB podepsaly dohodu o financování projektu TANAP

V pondělí v Baku proběhlo slavnostní podepsání smlouvy mezi vládou Ázerbájdžánu a Světovou bankou ohledně poskytnutí úvěru ve výši 400 mil. USD na realizaci projektu Transanatolského plynovodu TANAP.

číst dále