Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Mar 1

Export Sverdlovské oblasti RF do Česka loni vzrostl

„V oblasti obchodu se nám podařilo překonat výsledky roku 2015. Přáním obou stran je přitom dostat se na předkrizovou úroveň. Úspěšné u nás působí takové české společnosti, jako je TOS Varnsdorf, Thermona, Šmeral Brno a další,“ sdělil Andrej Sobolev, ministr pro mezinárodní a vnější ekonomické vztahy Sverdlovské oblasti Ruska.

číst dále
Feb 21

Russian Export Day - Moskva 20. - 21. dubna 2017

Informujeme Vás, že 20. - 21. dubna tohoto roku se v Moskvě bude konat tradiční "Den ruského exportéra spotřebního zboží". Aktuální kurz rublu vůči světovým valutám vytvořil unikátní možnosti pro atraktivní import ruského zboží

číst dále
Feb 14

Jan Hamáček: Česko ve Střední Asii nechce zůstat v pozadí jiných hráčů

Poslanci společně s podnikateli navštívili Kazachstán, Uzbekistán a Tádžikistán. Hlavním důvodem cesty do Střední Asie bylo podpoření obchodních záměrů českých firem v oblasti. Delegaci, kterou vedl předseda Sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček, doprovázeli zástupci více než dvaceti českých firem strojírenství, dobývací techniky, energetiky, farmacie a IT. Podnikatelskou misi organizovala Komora SNS ve spolupráci s HK ČR. „Tradice československých, nyní českých kontaktů s touto částí Asie jsou větší, a více zakořeněné než u většiny evropských zemí, včetně členských zemí EU,“ sdělil Jan Hamáček. K lepšímu propojení mezi českými a tamními firmami přispěla podnikatelská fóra, která se konala ve všech navštívených destinacích. Co zaznělo na jednotlivých akcích čtěte v příspěvku.

číst dále
Feb 14

František Masopust: dveře do Střední Asie máme otevřené, Česko tam má dobrý zvuk

Shrnující komentář Františka Masopusta k podnikatelské misi komory do Střední Asie a monitoring výstupů kazašských, uzbeckých i tádžických médií, věnovaných akcím české delegace, vedené předsedou PSP Janem Hamáčkem.

číst dále
Feb 13

Co všechno očekávají země SNS od nového prezidenta Uzbekistánu

Prezidentská volba v Uzbekistánu se stala ostře sledovaným tématem nejen v samotné republice, ale také ve vládních kabinetech jejich sousedů a partnerů. Jaké jsou priority nově zvoleného uzbeckého prezidenta Mirzijojeva a co od něj očekávají členské země SNS čtěte v našem článku.

číst dále
Feb 13

Prezident Kazachstánu se sešel s předsedou PSP ČR Janem Hamáčkem

Nursultan Nazarbajev přijal předsedu české Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka, který navštívil Kazachstán v čele české parlamentní mise. Doprovodnou podnikatelskou misi spoluorganizovala Komora SNS.

číst dále
Feb 13

Vladimirskou oblast navštívila česká delegace

Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČR v RF Vladimír Remek jednal ve Vladimirské oblasti Ruska o posílení vzájemné hospodářské spolupráce. Češi mají v regionu dobré reference, Hame Foods je tamním největším producentem hotových masných výrobků.

číst dále
Feb 12

EBRD obnoví činnost v Uzbekistánu

Evropská banka pro obnovu a rozvoj se plánuje zaměřit na rozvoj dlouhodobé spolupráce s Uzbekistánem. K dalšímu posílení vazeb mezi bankou a republikou by mělo dojít po připravované návštěvě prezidenta EBRD Sumy Chakrabarti v Taškentu.

číst dále