Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Mar 9

ČEB vidí potenciál v česko-kyrgyzských vztazích. Banka připravuje první projekty

Zajištění financování velkých projektů je běh na dlouhou trať, proto se ČEB nejprve „obuje“ do dvou menších obchodních případů, které již prošly schválením banky. Chcete vědět o jaké projekty se jedná a co Češi v Kyrgyzstánu chystají? Čtěte rozhovor s manažerkou ČEB Zuzanou Šejtkovou

číst dále
Mar 8

Češi posilují v Kalužké oblasti Ruska: společný projekt staví na českém know-how

V Kirově byla uvedena do provozu druhá etapa česko-ruského keramického závodu. Slavnostního otevření závodu se zúčastnil velvyslanec ČR v Rusku Vladimír Remek a Jiří Mašata, vedoucí moskevské kanceláře CzechTrade.

číst dále
Mar 7

Vlastník Expobank CZ plánuje na bázi banky konsolidovat své aktivity v EU

Majoritní akcionář Expobank Igor Kim oznámil, že plánuje pokračovat v nákupu aktiv ve východní Evropě a Rusku. Konsolidovat své podnikání v EU přitom bude na bázi Expobank CZ. Koncem února banka dokončila převzetí srbské Marfin Bank.

číst dále
Mar 7

XVI. Česko-ruský podnikatelský ples Komory SNS roztančil Žofín

XVI. ročník Česko-ruského plesu proběhl 23. února v paláci Žofín za reprezentativní účasti zástupců česko-ruských podnikatelských kruhů. Mezi hosty nechyběli ani zástupci politické reprezentace. Podívejte se na fotoreportáž z akce.

číst dále
Mar 6

Francie by mohla pomoci Kazachstánu s realizací programu Třetí modernizace

Francie je schopna poskytnout Kazachstánu pomoc, potřebnou pro naplnění všech pěti priorit, stanovených prezidentem Nursultanem Nazarbajevem v rámci programu Třetí modernizace republiky.

číst dále
Mar 5

Německo letos poprvé představí svojí expozici na veletrhu INNOPROM

Německo zaujal počet významných mezinárodních společností, které se letos plánují veletrhu INNOPROM v Jekaterinburgu zúčastnit. Proto veletrhu poprvé představí svoji národní expozici a 14 předních průmyslových podniků země.

číst dále
Mar 2

Český velvyslanec v Bělorusku jednal o perspektivách ekonomické spolupráce

Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky v Bělorusku Milan Ekert Ekertem a vedoucí ekonomického oddělení zastupitelského úřadu Ivan Galat jednali v Minsku s předsedou běloruské Obchodní a průmyslové komory.

číst dále
Mar 1

Raiffeisen půjčí běloruským dopravcům až 15 mil. EUR na obnovu vozového parku

Rakouská skupina Raiffeisen International prostřednictvím své dceřiné běloruské banky Priorbank a společnosti Raiffeisen-Leasing poskytne až 15 mil. EUR na obnovu vozového parku běloruských nákladních dopravců.

číst dále