Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Mar 6

Francie by mohla pomoci Kazachstánu s realizací programu Třetí modernizace

Francie je schopna poskytnout Kazachstánu pomoc, potřebnou pro naplnění všech pěti priorit, stanovených prezidentem Nursultanem Nazarbajevem v rámci programu Třetí modernizace republiky.

číst dále
Mar 5

Německo letos poprvé představí svojí expozici na veletrhu INNOPROM

Německo zaujal počet významných mezinárodních společností, které se letos plánují veletrhu INNOPROM v Jekaterinburgu zúčastnit. Proto veletrhu poprvé představí svoji národní expozici a 14 předních průmyslových podniků země.

číst dále
Mar 2

Český velvyslanec v Bělorusku jednal o perspektivách ekonomické spolupráce

Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky v Bělorusku Milan Ekert Ekertem a vedoucí ekonomického oddělení zastupitelského úřadu Ivan Galat jednali v Minsku s předsedou běloruské Obchodní a průmyslové komory.

číst dále
Mar 1

Raiffeisen půjčí běloruským dopravcům až 15 mil. EUR na obnovu vozového parku

Rakouská skupina Raiffeisen International prostřednictvím své dceřiné běloruské banky Priorbank a společnosti Raiffeisen-Leasing poskytne až 15 mil. EUR na obnovu vozového parku běloruských nákladních dopravců.

číst dále
Mar 1

Export Sverdlovské oblasti RF do Česka loni vzrostl

„V oblasti obchodu se nám podařilo překonat výsledky roku 2015. Přáním obou stran je přitom dostat se na předkrizovou úroveň. Úspěšné u nás působí takové české společnosti, jako je TOS Varnsdorf, Thermona, Šmeral Brno a další,“ sdělil Andrej Sobolev, ministr pro mezinárodní a vnější ekonomické vztahy Sverdlovské oblasti Ruska.

číst dále
Feb 21

Russian Export Day - Moskva 20. - 21. dubna 2017

Informujeme Vás, že 20. - 21. dubna tohoto roku se v Moskvě bude konat tradiční "Den ruského exportéra spotřebního zboží". Aktuální kurz rublu vůči světovým valutám vytvořil unikátní možnosti pro atraktivní import ruského zboží

číst dále
Feb 14

Jan Hamáček: Česko ve Střední Asii nechce zůstat v pozadí jiných hráčů

Poslanci společně s podnikateli navštívili Kazachstán, Uzbekistán a Tádžikistán. Hlavním důvodem cesty do Střední Asie bylo podpoření obchodních záměrů českých firem v oblasti. Delegaci, kterou vedl předseda Sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček, doprovázeli zástupci více než dvaceti českých firem strojírenství, dobývací techniky, energetiky, farmacie a IT. Podnikatelskou misi organizovala Komora SNS ve spolupráci s HK ČR. „Tradice československých, nyní českých kontaktů s touto částí Asie jsou větší, a více zakořeněné než u většiny evropských zemí, včetně členských zemí EU,“ sdělil Jan Hamáček. K lepšímu propojení mezi českými a tamními firmami přispěla podnikatelská fóra, která se konala ve všech navštívených destinacích. Co zaznělo na jednotlivých akcích čtěte v příspěvku.

číst dále
Feb 14

František Masopust: dveře do Střední Asie máme otevřené, Česko tam má dobrý zvuk

Shrnující komentář Františka Masopusta k podnikatelské misi komory do Střední Asie a monitoring výstupů kazašských, uzbeckých i tádžických médií, věnovaných akcím české delegace, vedené předsedou PSP Janem Hamáčkem.

číst dále