Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Mar 21

EIB půjčí státnímu holdingu KazAgro 200 mil. EUR

Evropská investiční banka (EIB) letos půjčí kazašskému státnímu holdingu KazAgro 200 mil. EUR. Ty budou použity na modernizaci skladišť obilí, nákup zemědělské techniky, investice do produkce semen či implementaci moderních technologií v oblasti chovu dobytka.

číst dále
Mar 20

V Paříži proběhlo zasedání rusko-francouzské rady CEFIC

Ve Francii proběhlo XXII. zasedání rusko-francouzské rady pro ekonomickou, finanční, průmyslovou a obchodní spolupráci CEFIC, kterého se zúčastnili krom jiných ministr hospodářského rozvoje RF Maxim Oreškin a ministr financí a hospodářství Francie Michel Sapin. O spolupráci také diskutovali spolupředsedové 12 pracovních skupin rady.

číst dále
Mar 17

Zajímá Vás Bělorusko coby obchodní partner? Pojeďte s námi na podnikatelskou misi

Misi podnikatelů, kterou připravuje Komora SNS ve dnech 18.-21. dubna bude doprovázet náměstek ministra obchodu a průmyslu Jiří Koliba. V upraveném programu navštívíme běloruskou metropoli Minsk a město Brest.

číst dále
Mar 16

MPO představilo českou expozici na EXPO 2017 v kazašské Astaně

Na tiskové konferenci výstavu EXPO 2017 a české angažmá představili náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl, Seržan Abdykarimov, velvyslanec Republiky Kazachstán v České republice a vládou jmenovaný komisař české účasti Jan Krs. Výstava EXPO 2017 bude zahájena 10. června.

číst dále
Mar 16

Máte zájem o agro sektor v Rusku? Pojeďte s námi na misi, doprovazející ministra Jurečku

Podnikatelskou misi, doprovázející ministra Mariana Jurečku při jeho pracovní návštěvě Rostova na Donu (RF) 3. – 5. dubna 2017, na základě pověření Ministerstva zemědělství ČR organizuje Komora SNS. Cesta se uskuteční vládním speciálem.

číst dále
Mar 15

„Český týden“ na ruském zemědělském webu DairyNews

V rámci projektu Český týden byly publikovány rozhovory s předními českými odborníky z oblasti zemědělství a mlékárenství, na které se web specializuje. Seriál odstartoval rozhovorem s českou agrární diplomatkou v Moskvě Nikolou Hruškovou. Komora SNS nabízí překlad interview.

číst dále
Mar 14

INFO.CZ: Do Kazachstánu na Budvar. Na výstavě EXPO se bude točit Budějovický Budvar

Podle komisaře české účasti na výstavě EXPO 2017 Jana Krse bylo čepování originálního českého piva jednou z podmínek výběrového řízení na generálního dodavatele českého pavilionu. Jednání s Budvarem by měla být dokončena během měsíce.

číst dále
Mar 10

Semináře „Rusko – exportní příležitosti pro české firmy“

Program exportních seminářů MZV o obchodních příležitostech v Rusku byl nabitý atraktivními řečníky. Pro ty, co se akcí nestihli zúčastnit osobně, přinášíme prezentace vystupujících za MZV, MPO, EGAP a také obchodních radů českých zastupitelských úřadů v Moskvě, Petrohradu a Jekaterinburgu.

číst dále