Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Mar 16

Máte zájem o agro sektor v Rusku? Pojeďte s námi na misi, doprovazející ministra Jurečku

Podnikatelskou misi, doprovázející ministra Mariana Jurečku při jeho pracovní návštěvě Rostova na Donu (RF) 3. – 5. dubna 2017, na základě pověření Ministerstva zemědělství ČR organizuje Komora SNS. Cesta se uskuteční vládním speciálem.

číst dále
Mar 15

„Český týden“ na ruském zemědělském webu DairyNews

V rámci projektu Český týden byly publikovány rozhovory s předními českými odborníky z oblasti zemědělství a mlékárenství, na které se web specializuje. Seriál odstartoval rozhovorem s českou agrární diplomatkou v Moskvě Nikolou Hruškovou. Komora SNS nabízí překlad interview.

číst dále
Mar 14

INFO.CZ: Do Kazachstánu na Budvar. Na výstavě EXPO se bude točit Budějovický Budvar

Podle komisaře české účasti na výstavě EXPO 2017 Jana Krse bylo čepování originálního českého piva jednou z podmínek výběrového řízení na generálního dodavatele českého pavilionu. Jednání s Budvarem by měla být dokončena během měsíce.

číst dále
Mar 10

Semináře „Rusko – exportní příležitosti pro české firmy“

Program exportních seminářů MZV o obchodních příležitostech v Rusku byl nabitý atraktivními řečníky. Pro ty, co se akcí nestihli zúčastnit osobně, přinášíme prezentace vystupujících za MZV, MPO, EGAP a také obchodních radů českých zastupitelských úřadů v Moskvě, Petrohradu a Jekaterinburgu.

číst dále
Mar 9

ČEB vidí potenciál v česko-kyrgyzských vztazích. Banka připravuje první projekty

Zajištění financování velkých projektů je běh na dlouhou trať, proto se ČEB nejprve „obuje“ do dvou menších obchodních případů, které již prošly schválením banky. Chcete vědět o jaké projekty se jedná a co Češi v Kyrgyzstánu chystají? Čtěte rozhovor s manažerkou ČEB Zuzanou Šejtkovou

číst dále
Mar 8

Češi posilují v Kalužké oblasti Ruska: společný projekt staví na českém know-how

V Kirově byla uvedena do provozu druhá etapa česko-ruského keramického závodu. Slavnostního otevření závodu se zúčastnil velvyslanec ČR v Rusku Vladimír Remek a Jiří Mašata, vedoucí moskevské kanceláře CzechTrade.

číst dále
Mar 7

Vlastník Expobank CZ plánuje na bázi banky konsolidovat své aktivity v EU

Majoritní akcionář Expobank Igor Kim oznámil, že plánuje pokračovat v nákupu aktiv ve východní Evropě a Rusku. Konsolidovat své podnikání v EU přitom bude na bázi Expobank CZ. Koncem února banka dokončila převzetí srbské Marfin Bank.

číst dále
Mar 7

XVI. Česko-ruský podnikatelský ples Komory SNS roztančil Žofín

XVI. ročník Česko-ruského plesu proběhl 23. února v paláci Žofín za reprezentativní účasti zástupců česko-ruských podnikatelských kruhů. Mezi hosty nechyběli ani zástupci politické reprezentace. Podívejte se na fotoreportáž z akce.

číst dále