Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Mar 29

Itálie chce rozvíjet investiční spolupráci s Běloruskem v oblasti zelené energetiky

Italsko-běloruského fóra, věnovaného otázkám zelené energie se zúčastní přes 200 společností, z nichž je polovina z Itálie. Cílem fóra je rozšířit záběr vzájemné spolupráce a udělat z tak důležité pro Bělorusko zelené ekonomiky prioritu.

číst dále
Mar 29

Francouzská Meris dodá do Ruska sušičky obilí

Francouzská společnost Meris, zaměřující se na dodávky zemědělských strojů a zařízení, získala v Rusku velký kontrakt na dodávku sušiček obilí. Podle slov generálního ředitele je „velikost ruské zemědělské společnosti, která udělala objednávku, srovnatelný s velikostí loděnice“.

číst dále
Mar 27

SB chce zapojit evropské organizace do financování projektů v Bělorusku

Světová banka a běloruská vláda se dohodly na tom, že společně zahájí přípravy komplexního projektu v oblasti městské infrastruktury a bydlení.Do realizace nového projektu plánuje Světová banka zapojit také finanční a úvěrové instituce EU, včetně Evropské banky pro obnovu a rozvoj a EIB.

číst dále
Mar 23

Uzbekistán a EBRD obnovily po deseti letech spolupráci

Uzbekistán a Evropská banka pro obnovu a rozvoj podepsaly novou dohodu o spolupráci. Prezident banky Suma Chakrabarti během slavnostního podepsání dohody uvedl, že se EBRD zaměří v republice na financování podnikatelů. Banka chce více přispět k rozvoji Uzbekistánu i celého regionu.

číst dále
Mar 21

EIB půjčí státnímu holdingu KazAgro 200 mil. EUR

Evropská investiční banka (EIB) letos půjčí kazašskému státnímu holdingu KazAgro 200 mil. EUR. Ty budou použity na modernizaci skladišť obilí, nákup zemědělské techniky, investice do produkce semen či implementaci moderních technologií v oblasti chovu dobytka.

číst dále
Mar 20

V Paříži proběhlo zasedání rusko-francouzské rady CEFIC

Ve Francii proběhlo XXII. zasedání rusko-francouzské rady pro ekonomickou, finanční, průmyslovou a obchodní spolupráci CEFIC, kterého se zúčastnili krom jiných ministr hospodářského rozvoje RF Maxim Oreškin a ministr financí a hospodářství Francie Michel Sapin. O spolupráci také diskutovali spolupředsedové 12 pracovních skupin rady.

číst dále
Mar 17

Zajímá Vás Bělorusko coby obchodní partner? Pojeďte s námi na podnikatelskou misi

Misi podnikatelů, kterou připravuje Komora SNS ve dnech 18.-21. dubna bude doprovázet náměstek ministra obchodu a průmyslu Jiří Koliba. V upraveném programu navštívíme běloruskou metropoli Minsk a město Brest.

číst dále
Mar 16

MPO představilo českou expozici na EXPO 2017 v kazašské Astaně

Na tiskové konferenci výstavu EXPO 2017 a české angažmá představili náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl, Seržan Abdykarimov, velvyslanec Republiky Kazachstán v České republice a vládou jmenovaný komisař české účasti Jan Krs. Výstava EXPO 2017 bude zahájena 10. června.

číst dále