Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Apr 5

PhosAgro, pro které dodávají Češi, vyhlášeno Lídrem ruského byznysu

PhosAgro, největší evropský výrobce dusíkatých hnojiv, získalo hlavní cenu v ruské celostátní soutěži Lídři ruského byznysu. Dodavatelem technologie pro největší investiční projekt společnosti je česká firma Chemoprojekt Nitrogen.

číst dále
Apr 4

Česká delegace dorazila do Rostova. Odstartovala jednání o českých zájmech v regionu

Ministr zemědělství Marian Jurečka, v doprovodu podnikatelské mise organizované Komorou SNS, jedná v Rostovu na Donu o možnostech uplatnění českých firem v Rusku. Podívejte se na reportáž tamní televize.

číst dále
Apr 3

Výrobce sýrů Hochland uvede do provozu třetí linku svého závodu v Rusku

Německý výrobce Hochland uvede do provozu třetí výrobní linku svého závodu v Belgorodské oblasti. V rámci rozšíření výroby proběhne montáž linky na výrobu sýru typu Feta. Výše investice činila 1,5 mld. rublů

číst dále
Mar 30

Nestlé v roce 2016 investovala v Rusku 4,1 mld. rublů

V roce 2016 investovala společnost Nestlé do ruské ekonomiky 4,1 mld. RUB. Během uplynulých dvaceti let společnost investovala do rozvoje místní výroby v Rusku okolo 2 mld. USD. Odbyt skupiny v regionu vzrostl během roku 2016 meziročně o 12 procent a dosáhl hodnoty 114,4 mld. rublů

číst dále
Mar 29

Itálie chce rozvíjet investiční spolupráci s Běloruskem v oblasti zelené energetiky

Italsko-běloruského fóra, věnovaného otázkám zelené energie se zúčastní přes 200 společností, z nichž je polovina z Itálie. Cílem fóra je rozšířit záběr vzájemné spolupráce a udělat z tak důležité pro Bělorusko zelené ekonomiky prioritu.

číst dále
Mar 29

Francouzská Meris dodá do Ruska sušičky obilí

Francouzská společnost Meris, zaměřující se na dodávky zemědělských strojů a zařízení, získala v Rusku velký kontrakt na dodávku sušiček obilí. Podle slov generálního ředitele je „velikost ruské zemědělské společnosti, která udělala objednávku, srovnatelný s velikostí loděnice“.

číst dále
Mar 27

SB chce zapojit evropské organizace do financování projektů v Bělorusku

Světová banka a běloruská vláda se dohodly na tom, že společně zahájí přípravy komplexního projektu v oblasti městské infrastruktury a bydlení.Do realizace nového projektu plánuje Světová banka zapojit také finanční a úvěrové instituce EU, včetně Evropské banky pro obnovu a rozvoj a EIB.

číst dále
Mar 23

Uzbekistán a EBRD obnovily po deseti letech spolupráci

Uzbekistán a Evropská banka pro obnovu a rozvoj podepsaly novou dohodu o spolupráci. Prezident banky Suma Chakrabarti během slavnostního podepsání dohody uvedl, že se EBRD zaměří v republice na financování podnikatelů. Banka chce více přispět k rozvoji Uzbekistánu i celého regionu.

číst dále