Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Mar 8

Češi posilují v Kalužké oblasti Ruska: společný projekt staví na českém know-how

V Kirově byla uvedena do provozu druhá etapa česko-ruského keramického závodu. Slavnostního otevření závodu se zúčastnil velvyslanec ČR v Rusku Vladimír Remek a Jiří Mašata, vedoucí moskevské kanceláře CzechTrade.

číst dále
Mar 7

Vlastník Expobank CZ plánuje na bázi banky konsolidovat své aktivity v EU

Majoritní akcionář Expobank Igor Kim oznámil, že plánuje pokračovat v nákupu aktiv ve východní Evropě a Rusku. Konsolidovat své podnikání v EU přitom bude na bázi Expobank CZ. Koncem února banka dokončila převzetí srbské Marfin Bank.

číst dále
Mar 7

XVI. Česko-ruský podnikatelský ples Komory SNS roztančil Žofín

XVI. ročník Česko-ruského plesu proběhl 23. února v paláci Žofín za reprezentativní účasti zástupců česko-ruských podnikatelských kruhů. Mezi hosty nechyběli ani zástupci politické reprezentace. Podívejte se na fotoreportáž z akce.

číst dále
Mar 6

Francie by mohla pomoci Kazachstánu s realizací programu Třetí modernizace

Francie je schopna poskytnout Kazachstánu pomoc, potřebnou pro naplnění všech pěti priorit, stanovených prezidentem Nursultanem Nazarbajevem v rámci programu Třetí modernizace republiky.

číst dále
Mar 5

Německo letos poprvé představí svojí expozici na veletrhu INNOPROM

Německo zaujal počet významných mezinárodních společností, které se letos plánují veletrhu INNOPROM v Jekaterinburgu zúčastnit. Proto veletrhu poprvé představí svoji národní expozici a 14 předních průmyslových podniků země.

číst dále
Mar 2

Český velvyslanec v Bělorusku jednal o perspektivách ekonomické spolupráce

Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky v Bělorusku Milan Ekert Ekertem a vedoucí ekonomického oddělení zastupitelského úřadu Ivan Galat jednali v Minsku s předsedou běloruské Obchodní a průmyslové komory.

číst dále
Mar 1

Raiffeisen půjčí běloruským dopravcům až 15 mil. EUR na obnovu vozového parku

Rakouská skupina Raiffeisen International prostřednictvím své dceřiné běloruské banky Priorbank a společnosti Raiffeisen-Leasing poskytne až 15 mil. EUR na obnovu vozového parku běloruských nákladních dopravců.

číst dále
Mar 1

Export Sverdlovské oblasti RF do Česka loni vzrostl

„V oblasti obchodu se nám podařilo překonat výsledky roku 2015. Přáním obou stran je přitom dostat se na předkrizovou úroveň. Úspěšné u nás působí takové české společnosti, jako je TOS Varnsdorf, Thermona, Šmeral Brno a další,“ sdělil Andrej Sobolev, ministr pro mezinárodní a vnější ekonomické vztahy Sverdlovské oblasti Ruska.

číst dále