Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Apr 29

Areva a KazAtomProm rozšiřují svoji uranovou spolupráci

Společnosti Areva a KazAtomProm podepsali novou strategickou dohodu, která má posílit vzájemnou spolupráci v oblasti kazašské těžby uranu. Dohoda otevírá nové příležitosti pro rozvoj a posílení jejich společného podniku Katco.

číst dále
Apr 28

XV. Mezinárodní fórum „Palivo-energetický komplex Ukrajiny: současnost a budoucnost“ (7. – 9. 11. 2017)

Ministerstvo energetiky a uhelného průmyslu Ukrajiny zve zájemce k účasti na XV. Mezinárodním fóru „Palivo-energetický komplex Ukrajiny: současnost a budoucnost“, který se bude konat v Mezinárodním výstavním centru, Kyjev, Brovarského tř. 15 ve dne 7. – 9. listopadu 2017.

číst dále
Apr 28

Nastartovali jsme podnikatelský dialog v Bělorusku

Další úspěšnou misí Komory SNS byla cesta do Běloruska vedená náměstkem ministra průmyslu a obchodu Jiřím Kolibou. Chcete vědět kdy se v Praze uskuteční Smíšená hospodářská komise a o čem Češi v zemi jednali. Přečtěte si monitor zpráv z naší podnikatelské mise a buďte v obraze.

číst dále
Apr 16

Češi jednali o zakázkách v Rostovské oblasti

Komentář Františka Masopusta k podnikatelské misi do ruského Rostova. Komora SNS tam po skončení agrofora podepsala memorandum o spolupráci s Obchodně-průmyslovou komorou Rostovské oblasti. Další zprávy o průběhu mise ctětě v monitoringu tamního tisku, který nabízíme v komentáři v čj.

číst dále
Apr 14

Gubernátor Rostovské oblasti: agrární sektor regionu loni vykázal růst o 15, 6 %

Rostovská oblast patří mezi tahouny ruského zemědělství. Agro sektor patří mezi klíčové priority oblasti. „Rozvoj zemědělsko-průmyslového komplexu je pro nás aktuální,“ uvedl gubernátor oblasti Vasilij Golubev v rozhovoru pro Interfax.

číst dále
Apr 13

V Brestu proběhne česko-běloruské podnikatelské fórum

Ve dnech 19. až 20. dubna proběhne v Brestu bělorusko-české podnikatelské fórum. Akce také předpokládá řadu B2B jednání mezi firmami. Z běloruské strany by se mělo fóra zúčastnit okolo padesáti představitelů místních podniků.

číst dále
Apr 9

Česká delegace navštívila rostovské zemědělské podniky

Česká delegace, v čele s ministrem Marianem Jurečkou a velvyslancem Vladimírem Remkem, během svého pobytu v Rostovu na Donu navštívila významné agrární podniky regionu. Češi si prohlédli například tamní mléčnou farmu. Také pak slavný Kirovskij hřebčín.

číst dále
Apr 8

Kolejnice z Třince míří do Ázerbájdžánu

V Třineckých železárnách začala příprava další dodávky kolejnic pro modernizaci a rekonstrukci železniční tratě Baku – Tbilisi - Kars v Ázerbájdžánu. Na její výrobu se do hutě přijeli podívat zástupci státní Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP), která celý projekt pojistila.

číst dále