Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

May 1

HN: Ruský trh ožívá, exportéři mají šanci se zemědělskými technologiemi

Je důležité, abychom stále udržovali povědomí o kvalitních českých potravinách a výrobcích, protože na tak obrovském trhu, jako je Rusko, mají perspektivu. Sankce nebudou trvat věčně, říká v rozhovoru pro HN agrární diplomatka Hrušková.

číst dále
May 1

Český vývoz do Ruska opět roste. Letos zatím o čtvrtinu

Propad vývozu do Ruska se letos zastavil, v prvních dvou měsících roku se zvýšil export českých firem do Ruska meziročně o 26 procent. Vyplývá to z údajů ČSÚ. Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček se v květnu sejde v Moskvě se svým ruským protějškem. Více čtěte v článku idnes.cz

číst dále
May 1

EGAP pojistí výstavbu závodu v ruském Ivanovu

Stavební společnost Unistav získala velkou zakázku v Rusku. Pro firmu Polyester Plant Ivanovo postaví továrnu na výrobu plastů za 3,5 miliardy korun. Za Česko projekt financují ČSOB a státní pojišťovna EGAP. Jde o největší pojištěný obchodní případ do Ruska za poslední roky.

číst dále
Apr 30

Obchod s Rostovskou oblastí: Výjimečná šance pro české zemědělce

Řadu obchodních příležitostí pro české zemědělce a výrobce agrotechniky nabízí Rostovská oblast, která je co do objemu zemědělské výroby druhým největším producentem v Rusku. Právě tam zavítala na jaře česká podnikatelská mise.

číst dále
Apr 29

Areva a KazAtomProm rozšiřují svoji uranovou spolupráci

Společnosti Areva a KazAtomProm podepsali novou strategickou dohodu, která má posílit vzájemnou spolupráci v oblasti kazašské těžby uranu. Dohoda otevírá nové příležitosti pro rozvoj a posílení jejich společného podniku Katco.

číst dále
Apr 28

XV. Mezinárodní fórum „Palivo-energetický komplex Ukrajiny: současnost a budoucnost“ (7. – 9. 11. 2017)

Ministerstvo energetiky a uhelného průmyslu Ukrajiny zve zájemce k účasti na XV. Mezinárodním fóru „Palivo-energetický komplex Ukrajiny: současnost a budoucnost“, který se bude konat v Mezinárodním výstavním centru, Kyjev, Brovarského tř. 15 ve dne 7. – 9. listopadu 2017.

číst dále
Apr 28

Nastartovali jsme podnikatelský dialog v Bělorusku

Další úspěšnou misí Komory SNS byla cesta do Běloruska vedená náměstkem ministra průmyslu a obchodu Jiřím Kolibou. Chcete vědět kdy se v Praze uskuteční Smíšená hospodářská komise a o čem Češi v zemi jednali. Přečtěte si monitor zpráv z naší podnikatelské mise a buďte v obraze.

číst dále
Apr 16

Češi jednali o zakázkách v Rostovské oblasti

Komentář Františka Masopusta k podnikatelské misi do ruského Rostova. Komora SNS tam po skončení agrofora podepsala memorandum o spolupráci s Obchodně-průmyslovou komorou Rostovské oblasti. Další zprávy o průběhu mise ctětě v monitoringu tamního tisku, který nabízíme v komentáři v čj.

číst dále