Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Apr 4

Česká delegace dorazila do Rostova. Odstartovala jednání o českých zájmech v regionu

Ministr zemědělství Marian Jurečka, v doprovodu podnikatelské mise organizované Komorou SNS, jedná v Rostovu na Donu o možnostech uplatnění českých firem v Rusku. Podívejte se na reportáž tamní televize.

číst dále
Apr 3

Výrobce sýrů Hochland uvede do provozu třetí linku svého závodu v Rusku

Německý výrobce Hochland uvede do provozu třetí výrobní linku svého závodu v Belgorodské oblasti. V rámci rozšíření výroby proběhne montáž linky na výrobu sýru typu Feta. Výše investice činila 1,5 mld. rublů

číst dále
Mar 30

Nestlé v roce 2016 investovala v Rusku 4,1 mld. rublů

V roce 2016 investovala společnost Nestlé do ruské ekonomiky 4,1 mld. RUB. Během uplynulých dvaceti let společnost investovala do rozvoje místní výroby v Rusku okolo 2 mld. USD. Odbyt skupiny v regionu vzrostl během roku 2016 meziročně o 12 procent a dosáhl hodnoty 114,4 mld. rublů

číst dále
Mar 29

Itálie chce rozvíjet investiční spolupráci s Běloruskem v oblasti zelené energetiky

Italsko-běloruského fóra, věnovaného otázkám zelené energie se zúčastní přes 200 společností, z nichž je polovina z Itálie. Cílem fóra je rozšířit záběr vzájemné spolupráce a udělat z tak důležité pro Bělorusko zelené ekonomiky prioritu.

číst dále
Mar 29

Francouzská Meris dodá do Ruska sušičky obilí

Francouzská společnost Meris, zaměřující se na dodávky zemědělských strojů a zařízení, získala v Rusku velký kontrakt na dodávku sušiček obilí. Podle slov generálního ředitele je „velikost ruské zemědělské společnosti, která udělala objednávku, srovnatelný s velikostí loděnice“.

číst dále
Mar 27

SB chce zapojit evropské organizace do financování projektů v Bělorusku

Světová banka a běloruská vláda se dohodly na tom, že společně zahájí přípravy komplexního projektu v oblasti městské infrastruktury a bydlení.Do realizace nového projektu plánuje Světová banka zapojit také finanční a úvěrové instituce EU, včetně Evropské banky pro obnovu a rozvoj a EIB.

číst dále
Mar 23

Uzbekistán a EBRD obnovily po deseti letech spolupráci

Uzbekistán a Evropská banka pro obnovu a rozvoj podepsaly novou dohodu o spolupráci. Prezident banky Suma Chakrabarti během slavnostního podepsání dohody uvedl, že se EBRD zaměří v republice na financování podnikatelů. Banka chce více přispět k rozvoji Uzbekistánu i celého regionu.

číst dále
Mar 21

EIB půjčí státnímu holdingu KazAgro 200 mil. EUR

Evropská investiční banka (EIB) letos půjčí kazašskému státnímu holdingu KazAgro 200 mil. EUR. Ty budou použity na modernizaci skladišť obilí, nákup zemědělské techniky, investice do produkce semen či implementaci moderních technologií v oblasti chovu dobytka.

číst dále