Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

May 30

V Moskvě proběhla česko-ruská Mezivládní komise

Ministři průmyslu Česka a Ruska jednali v Moskvě o hospodářské spolupráci. Ministra Havlíčka do Ruska doprovodila podnikatelská mise organizovaná Komorou SNS. O průběhu zasedání, také o tom jaké české firmy mají o ruský trh zájem čtěte v příspěvku.

číst dále
May 28

Jan Krs: České kolo letí do Astany na EXPO 2017

Elektrické letadlo nebo model spalovny, která vytvoří víc energie, než kolik jí spotřebuje. I tyto exponáty by podle komisaře české účasti Jana Krse mohly zaujmout návštěvníky EXPO 2017 v Astaně. V rozhovoru pro E15 popisuje komisař Krs českou expozici na výstavě EXPO. Čtěte více na e15.cz

číst dále
May 27

Havlíček: Většina českých podnikatelů ruský trh neopustila

Věrnost tuzemských dovozců vůči Rusku se může vyplatit, myslí si ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček. „Vzájemná hospodářská výměna ochabla, ale začíná se vzmáhat, třebaže není na místě tento trend přeceňovat,” říká šéf rezortu v rozhovoru pro E15.cz. Zlepšení by měla přinést Mezivládní komise na konci května v Moskvě. Více čtěte na e15.cz.

číst dále
May 27

Setkání s prezidentem Putinem byl v Pekingu přítomen i ministr Havlíček

Prezident Miloš Zeman se v Pekingu sešel s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Hlavy států se setkaly v rámci pekingské konference věnované vybudování novodobé Hedvábné stezky spojující Čínu s většinou Asie, Evropy a Afriky. Za českou stranu se setkání zúčastnil ministr průmyslu Jiří Havlíček.

číst dále
May 21

Putovní stánek propagující Expo 2017 v Praze. Virtuální realitu si v něm vyzkoušel i ministr Havlíček

U pražského Rudolfina na tři dny zastavil putovní stánek, který v evropských zemích propaguje Expo 2017. Světová výstava s tématem Energie budoucnosti začíná přesně za měsíc v kazašské Astaně.

číst dále
May 21

Náměstek Tlapa přijal velvyslance Ruské federace

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa přijal velvyslance Ruské federace pana Alexandra Zmejevského a projednal s ním otázky bilaterální ekonomické spolupráce.

číst dále
May 20

Česko-běloruská komise se zabývala posílením vzájemných obchodních vztahů

Během jednání byl náměstkem Jiřím Kolibou a jeho běloruským protějškem náměstkem ministra zahraničních věcí Běloruska Jevgenijem Šestakovem podepsán závěrečný protokol, který shrnuje klíčové oblasti a možnosti obchodně-ekonomické spolupráce

číst dále
May 15

Ruská STAN podepsala dohodu o spolupráci s českým vývozcem

Ruská vývojářská a výrobní strojírenská společnost STAN podepsala na výstavě Metallobrabotka-2017 řadu dohod o spolupráci. S českou společností ALTA předpokládá rozvoj spolupráce, zaměřené na postupné rozjíždění výroby české strojírenské firmy v rámci výrobních podniků STAN v RF.

číst dále