Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Jun 4

Byznys si vždycky cestu najde

"Jsem přesvědčen o tom, že české firmy mají na to, aby si přizpůsobily nové realitě na ruském trhu," říká ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček pro Zpravodaj Komory SNS, který jsme připravili u příležitosti česko-ruské MVK v Moskvě.

číst dále
Jun 4

Agrární spolupráce s Ruskem: příležitosti na trhu a výzvy pro MZe

"Rusko je dlouhodobě nejvýznamnějším trhem pro českou agrární produkci mimo EU. Jde o obrovský nenasycený trh, kde mají české potraviny, suroviny a zemědělské a potravinářské technologie skvělé jméno,"říká pro Zpravodaj Komory SNS ministr zemědělství Marian Jurečka.

číst dále
Jun 4

Rusko je u českých firem opět v kurzu

"Ruský trh pomalu ožívá a čeští exportéři o něj opět nabývají zájem. Šanci mají firmy mimo jiné v oblasti zemědělských technologií, strojírenství, železniční a kolejové dopravy či energetiky," říká Martin Tlapa, Martin Tlapa, náměstek ministra zahraničních věcí ČR pro Zpravodaj Komory SNS

číst dále
May 31

Přechodně nové podmínky registace návštěvníků Ruska

POZOR! Podle sdělení Federální migrační služby Ruské federace dochází v termínu konání Konfederačního poháru (Poháru konfederací) FIFA 2017 ke změně pravidel registrace v Rusku. Změny jsou platné pouze v období od 1. června do 12. července 2017 ve městech, kde se budou konat fotbalové zápasy poháru - tj. Moskva, Petrohrad, Kazaň a Soči.

číst dále
May 30

V Moskvě proběhla česko-ruská Mezivládní komise

Ministři průmyslu Česka a Ruska jednali v Moskvě o hospodářské spolupráci. Ministra Havlíčka do Ruska doprovodila podnikatelská mise organizovaná Komorou SNS. O průběhu zasedání, také o tom jaké české firmy mají o ruský trh zájem čtěte v příspěvku.

číst dále
May 28

Jan Krs: České kolo letí do Astany na EXPO 2017

Elektrické letadlo nebo model spalovny, která vytvoří víc energie, než kolik jí spotřebuje. I tyto exponáty by podle komisaře české účasti Jana Krse mohly zaujmout návštěvníky EXPO 2017 v Astaně. V rozhovoru pro E15 popisuje komisař Krs českou expozici na výstavě EXPO. Čtěte více na e15.cz

číst dále
May 27

Havlíček: Většina českých podnikatelů ruský trh neopustila

Věrnost tuzemských dovozců vůči Rusku se může vyplatit, myslí si ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček. „Vzájemná hospodářská výměna ochabla, ale začíná se vzmáhat, třebaže není na místě tento trend přeceňovat,” říká šéf rezortu v rozhovoru pro E15.cz. Zlepšení by měla přinést Mezivládní komise na konci května v Moskvě. Více čtěte na e15.cz.

číst dále
May 27

Setkání s prezidentem Putinem byl v Pekingu přítomen i ministr Havlíček

Prezident Miloš Zeman se v Pekingu sešel s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Hlavy států se setkaly v rámci pekingské konference věnované vybudování novodobé Hedvábné stezky spojující Čínu s většinou Asie, Evropy a Afriky. Za českou stranu se setkání zúčastnil ministr průmyslu Jiří Havlíček.

číst dále