Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Feb 14

Jan Hamáček: Česko ve Střední Asii nechce zůstat v pozadí jiných hráčů

Poslanci společně s podnikateli navštívili Kazachstán, Uzbekistán a Tádžikistán. Hlavním důvodem cesty do Střední Asie bylo podpoření obchodních záměrů českých firem v oblasti. Delegaci, kterou vedl předseda Sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček, doprovázeli zástupci více než dvaceti českých firem strojírenství, dobývací techniky, energetiky, farmacie a IT. Podnikatelskou misi organizovala Komora SNS ve spolupráci s HK ČR. „Tradice československých, nyní českých kontaktů s touto částí Asie jsou větší, a více zakořeněné než u většiny evropských zemí, včetně členských zemí EU,“ sdělil Jan Hamáček. K lepšímu propojení mezi českými a tamními firmami přispěla podnikatelská fóra, která se konala ve všech navštívených destinacích. Co zaznělo na jednotlivých akcích čtěte v příspěvku.

číst dále
Feb 14

František Masopust: dveře do Střední Asie máme otevřené, Česko tam má dobrý zvuk

Shrnující komentář Františka Masopusta k podnikatelské misi komory do Střední Asie a monitoring výstupů kazašských, uzbeckých i tádžických médií, věnovaných akcím české delegace, vedené předsedou PSP Janem Hamáčkem.

číst dále
Feb 13

Co všechno očekávají země SNS od nového prezidenta Uzbekistánu

Prezidentská volba v Uzbekistánu se stala ostře sledovaným tématem nejen v samotné republice, ale také ve vládních kabinetech jejich sousedů a partnerů. Jaké jsou priority nově zvoleného uzbeckého prezidenta Mirzijojeva a co od něj očekávají členské země SNS čtěte v našem článku.

číst dále
Feb 13

Prezident Kazachstánu se sešel s předsedou PSP ČR Janem Hamáčkem

Nursultan Nazarbajev přijal předsedu české Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka, který navštívil Kazachstán v čele české parlamentní mise. Doprovodnou podnikatelskou misi spoluorganizovala Komora SNS.

číst dále
Feb 13

Vladimirskou oblast navštívila česká delegace

Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČR v RF Vladimír Remek jednal ve Vladimirské oblasti Ruska o posílení vzájemné hospodářské spolupráce. Češi mají v regionu dobré reference, Hame Foods je tamním největším producentem hotových masných výrobků.

číst dále
Feb 12

EBRD obnoví činnost v Uzbekistánu

Evropská banka pro obnovu a rozvoj se plánuje zaměřit na rozvoj dlouhodobé spolupráce s Uzbekistánem. K dalšímu posílení vazeb mezi bankou a republikou by mělo dojít po připravované návštěvě prezidenta EBRD Sumy Chakrabarti v Taškentu.

číst dále
Feb 10

MPO ČR: závěry zasedání česko-ázerbájdžánské Smíšené komise

Smíšená komise přinesla nové nápady a tendence rozvoje vzájemných vztahů s Ázerbajdžánem. Ve svém komentáři uvádí Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR klíčové body závěrečného protokolu z jednání komise.

číst dále
Jan 24

Ministr Jan Mládek podpořil prohloubení česko-ázerbajdžánské hospodářské spolupráce

Ministr Jan Mládek v rámci své pracovní cesty do Ázerbajdžánu zahájil česko-ázerbajdžánské podnikatelské fórum a jednal i se svými oborovými kolegy – ministrem hospodářství Šachinem Mustafajevem, ministrem financí Samirem Šarifovem a s viceprezidentem státní ropné společnosti SOCAR Jašarem Latifou. Na dvoudenní pracovní návštěvě Ázerbajdžánu ministra Mládka doprovodila dvacetičlenná mise českých podnikatelů, zástupců bank a dalších institucí. Podnikatelskou misi MPO zorganizovalo ve spolupráci s Komorou SNS. O hlavních bodech jednání, zájmech českých firem v zemi i postoji ministra v rámci jednání se svými protějšky se dočtete v příspěvku po rozkliknutí zprávy.

číst dále