Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Jun 12

ČT: V Astaně startuje Expo nabité energií

„Kazachstán měl zájem speciálně o toto téma. Je nesmírně aktuální, protože energetické struktury zemí SNS, posledních 30. let kvůli nedostatku investic zastarávaly,“ řekl ve vysílání ČT24 komisař české účasti na Expo Jan Krs.„Pokud se země SNS chtějí řadit do fungování světlové ekonomiky, je nezbytné, aby přestavěly svou energetiku,“ dodal.

číst dále
Jun 12

Slovenský ministr zahraničí Lajčák jednal se svým ruským protějškem

V ruském Kaliningradu proběhlo setkání slovenského ministra zahraničí s jeho ruským protějškem Lavrovem.Jedním z důležitých témat rozhovoru byly rusko-slovenské obchodní vztahy.

číst dále
Jun 12

Český pavilon na výstavě Expo Astana 2017 slavnostně otevřel prezident Zeman

Provoz české expozice na výstavě Expo 2017 v Astaně byl slavnostně zahájen prezidentem republiky za přítomnosti komisaře české účasti Jana Krse a početné podnikatelské delegace.

číst dále
Jun 12

Ministr Havlíček v Kyjevě jednal s ekonomickými ministry ukrajinské vlády

Ministr v čele dvacetičlenné skupiny českých podnikatelů vystoupil na česko-ukrajinském podnikatelském fóru a společně s místopředsedkyní vlády Ivannou Klympush – Tsyntsadze řídil 7. plenární zasedání česko-ukrajinské Mezivládní komise. Podnikatelskou misi organizovala Komora SNS.

číst dále
Jun 10

E15: Malé EXPO s velkými cíli

František Masopust pro přílohu deníku E15 – EXPO ASTANA: "Na EXPO firmy prezentují své technologie v tričku „národního týmu“, to má dobrý zvuk pro jejich byznysové aktivity v delším časovým období. Chceme otevřít českým vývozcům dveře k novým partnerům z řad světové energetické elity i zemí SNS,“ říká Masopust coby koordinátor speciálních programu na EXPO. Čtěte více...

číst dále
Jun 9

Е15: Výstava Expo odstartuje baletem dronů

Do Kazachstánu přiletěl i český prezident Zeman, otevře český pavilon. „Je tu asi 70 byznysmenů. Hned poté, co zítra přestřihne prezident Zeman pásku u pavilonu, začne i doprovodný program,“ uvedl pro E15 František Masopust.

číst dále
Jun 7

​EGAP zrušil specifická opatření pro pojišťování exportu na Ukrajinu a do Běloruska

​EGAP zrušila specifická opatření a režim pro schvalování pojišťování exportu na Ukrajinu a do Běloruska. Obě země spadají podle kategorizace rizika OECD do nejrizikovější kategorie 7.

číst dále
Jun 4

Průlom českého vývozu do Ruska

"Český export do Ruska stoupl během prvních dvou měsíců roku 2017 meziročně o 26 procent. Tato čísla ukazují, že úsilí českých firem v hledání partnerů a nových smluv v Rusku přináší výsledky," říká František Masopust, výkonný ředitel Komory SNS.

číst dále