Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Jun 18

Významný host v českém pavilionu na EXPO

Na pozvání vedení české účasti na EXPO ASTANA 2017 navštívil Pavilon České republiky Ajan Ajdarovič Erenov, předseda představenstva Komory pro zahraniční obchod Kazachstánu. V doprovodu Františka Masopusta se seznámil s vystavenými exponáty.Kazachstánský host konstatoval, že pokládá český pavilon za jeden z nejlepších.

číst dále
Jun 16

Vzácná návštěva v českém pavilonu na EXPO ASTANA 2017

Dne 14. června na pozvání komisaře české účasti Jana Krse navštívila český pavilon mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně České republiky v Kazachstánu paní Eliška Žigová. František Masopust se prohlídky pavilionu zúčastnil za tým komisaře české účasti.

číst dále
Jun 14

Česká účast na EXPO 2017 v Astaně hlásí první kontrakt

Česká účast na mezinárodní výstavě EXPO 2017 v kazašské Astaně se už může pochlubit první zakázkou. Benešovský Mavel dohodl byznys v Kyrgyzstánu, na financování zakázky se chce podílet také ČEB. Další české obchody se připravují . Chcete vědět co přineslo EXPO pro český vývoz, čtěte více v příspěvku.

číst dále
Jun 12

Miloš Zeman: Pohlížíme na Kazachstán jako na regionálního lídra

Prezident Kazachstánu Nursultan Nazarbajev jednal v den slavnostního zahájení výstavy EXPO se svým českým protějškem Milošem Zemanem. Hlava Kazachstánu poděkovala českému prezidentovi za jeho účast na slavnostním otevření mezinárodní specializované výstavy.

číst dále
Jun 12

ČT: V Astaně startuje Expo nabité energií

„Kazachstán měl zájem speciálně o toto téma. Je nesmírně aktuální, protože energetické struktury zemí SNS, posledních 30. let kvůli nedostatku investic zastarávaly,“ řekl ve vysílání ČT24 komisař české účasti na Expo Jan Krs.„Pokud se země SNS chtějí řadit do fungování světlové ekonomiky, je nezbytné, aby přestavěly svou energetiku,“ dodal.

číst dále
Jun 12

Slovenský ministr zahraničí Lajčák jednal se svým ruským protějškem

V ruském Kaliningradu proběhlo setkání slovenského ministra zahraničí s jeho ruským protějškem Lavrovem.Jedním z důležitých témat rozhovoru byly rusko-slovenské obchodní vztahy.

číst dále
Jun 12

Český pavilon na výstavě Expo Astana 2017 slavnostně otevřel prezident Zeman

Provoz české expozice na výstavě Expo 2017 v Astaně byl slavnostně zahájen prezidentem republiky za přítomnosti komisaře české účasti Jana Krse a početné podnikatelské delegace.

číst dále
Jun 12

Ministr Havlíček v Kyjevě jednal s ekonomickými ministry ukrajinské vlády

Ministr v čele dvacetičlenné skupiny českých podnikatelů vystoupil na česko-ukrajinském podnikatelském fóru a společně s místopředsedkyní vlády Ivannou Klympush – Tsyntsadze řídil 7. plenární zasedání česko-ukrajinské Mezivládní komise. Podnikatelskou misi organizovala Komora SNS.

číst dále