Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Jun 21

Fénix na EXPO zaplnil konferenční místnost

Dosud největší účast přilákala na svou prezentaci společnost Fénix Group. Ve zcela zaplněné konferenční místnosti v Astaně na tamním EXPO 2017 přivítal hosty komisař české účasti Jan Krs. Kromě kazašských odborníků byli přítomni i zástupci z Tádžikistánu. Do Astany přivezla společnost intearktivní model energeticky úsporného domu.

číst dále
Jun 18

Ministr Zaorálek jednal se svým běloruským protějškem

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijal ministra zahraničních věcí Běloruska Vladimira Makeje. Šéf běloruské diplomacie přijel do ČR na dvoudenní návštěvu, která se zaměřila na možnosti rozšíření vzájemné spolupráce obou zemí s důrazem na ekonomiku a obchod.

číst dále
Jun 18

Rozhovor: Existují reálné kompenzace za ruský trh?

František Masopust, výkonný ředitel KSNS poskytl rozhovor pro měsíčník MM Průmyslové spektrum, ve kterém diskuvoal možnosti, podmínky a perspektivy podnikání v Rusku, zemích SNS a EAHU. Chcete se dozvědět zdali se země SNS mohou stát reálnou alternativou a možnou kompenzací za ruský trh? Čtěte v rozhovoru.

číst dále
Jun 18

Český pavilon táhne

Český pavilon na výstavišti v kazašské Astaně už má prvních deset tisíc příchozích, tato hranice padla během prvních pěti dnů do slavnostního zahájení. To připadlo na neděli 10. června, startu výstavy s halvním tématem budoucnost energií, se osobně zúčastnil prezident Miloš Zeman. František Masopust v kazašské metropoli koordinuje ponikatelský program české účasti na výstavě EXPO.

číst dále
Jun 18

Významný host v českém pavilionu na EXPO

Na pozvání vedení české účasti na EXPO ASTANA 2017 navštívil Pavilon České republiky Ajan Ajdarovič Erenov, předseda představenstva Komory pro zahraniční obchod Kazachstánu. V doprovodu Františka Masopusta se seznámil s vystavenými exponáty.Kazachstánský host konstatoval, že pokládá český pavilon za jeden z nejlepších.

číst dále
Jun 16

Vzácná návštěva v českém pavilonu na EXPO ASTANA 2017

Dne 14. června na pozvání komisaře české účasti Jana Krse navštívila český pavilon mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně České republiky v Kazachstánu paní Eliška Žigová. František Masopust se prohlídky pavilionu zúčastnil za tým komisaře české účasti.

číst dále
Jun 14

Česká účast na EXPO 2017 v Astaně hlásí první kontrakt

Česká účast na mezinárodní výstavě EXPO 2017 v kazašské Astaně se už může pochlubit první zakázkou. Benešovský Mavel dohodl byznys v Kyrgyzstánu, na financování zakázky se chce podílet také ČEB. Další české obchody se připravují . Chcete vědět co přineslo EXPO pro český vývoz, čtěte více v příspěvku.

číst dále
Jun 12

Miloš Zeman: Pohlížíme na Kazachstán jako na regionálního lídra

Prezident Kazachstánu Nursultan Nazarbajev jednal v den slavnostního zahájení výstavy EXPO se svým českým protějškem Milošem Zemanem. Hlava Kazachstánu poděkovala českému prezidentovi za jeho účast na slavnostním otevření mezinárodní specializované výstavy.

číst dále