Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Jun 9

Е15: Výstava Expo odstartuje baletem dronů

Do Kazachstánu přiletěl i český prezident Zeman, otevře český pavilon. „Je tu asi 70 byznysmenů. Hned poté, co zítra přestřihne prezident Zeman pásku u pavilonu, začne i doprovodný program,“ uvedl pro E15 František Masopust.

číst dále
Jun 7

​EGAP zrušil specifická opatření pro pojišťování exportu na Ukrajinu a do Běloruska

​EGAP zrušila specifická opatření a režim pro schvalování pojišťování exportu na Ukrajinu a do Běloruska. Obě země spadají podle kategorizace rizika OECD do nejrizikovější kategorie 7.

číst dále
Jun 4

Průlom českého vývozu do Ruska

"Český export do Ruska stoupl během prvních dvou měsíců roku 2017 meziročně o 26 procent. Tato čísla ukazují, že úsilí českých firem v hledání partnerů a nových smluv v Rusku přináší výsledky," říká František Masopust, výkonný ředitel Komory SNS.

číst dále
Jun 4

Byznys si vždycky cestu najde

"Jsem přesvědčen o tom, že české firmy mají na to, aby si přizpůsobily nové realitě na ruském trhu," říká ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček pro Zpravodaj Komory SNS, který jsme připravili u příležitosti česko-ruské MVK v Moskvě.

číst dále
Jun 4

Agrární spolupráce s Ruskem: příležitosti na trhu a výzvy pro MZe

"Rusko je dlouhodobě nejvýznamnějším trhem pro českou agrární produkci mimo EU. Jde o obrovský nenasycený trh, kde mají české potraviny, suroviny a zemědělské a potravinářské technologie skvělé jméno,"říká pro Zpravodaj Komory SNS ministr zemědělství Marian Jurečka.

číst dále
Jun 4

Rusko je u českých firem opět v kurzu

"Ruský trh pomalu ožívá a čeští exportéři o něj opět nabývají zájem. Šanci mají firmy mimo jiné v oblasti zemědělských technologií, strojírenství, železniční a kolejové dopravy či energetiky," říká Martin Tlapa, Martin Tlapa, náměstek ministra zahraničních věcí ČR pro Zpravodaj Komory SNS

číst dále
May 31

Přechodně nové podmínky registace návštěvníků Ruska

POZOR! Podle sdělení Federální migrační služby Ruské federace dochází v termínu konání Konfederačního poháru (Poháru konfederací) FIFA 2017 ke změně pravidel registrace v Rusku. Změny jsou platné pouze v období od 1. června do 12. července 2017 ve městech, kde se budou konat fotbalové zápasy poháru - tj. Moskva, Petrohrad, Kazaň a Soči.

číst dále
May 30

V Moskvě proběhla česko-ruská Mezivládní komise

Ministři průmyslu Česka a Ruska jednali v Moskvě o hospodářské spolupráci. Ministra Havlíčka do Ruska doprovodila podnikatelská mise organizovaná Komorou SNS. O průběhu zasedání, také o tom jaké české firmy mají o ruský trh zájem čtěte v příspěvku.

číst dále