Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Jul 18

Nabídka medu z Ukrajiny

Přinášíme komerční nabídku ukrajinské společnosti „Ascania Pack, LLC”, která hledá obchodní partnery v České republice. Příloha: komerční nabídka a prezentační materiály v elektronické podobě, 40 str. v anglickém jazyce.

číst dále
Jun 26

Město Čerepovec hledá obchodní partnery

Partnery pro organizaci společných podniků v oblasti výroby a stavby plavidel hledá Investiční agentura Čerepovec (Vologodská oblast RF) Informační materiály jsou v příloze. PŘÍLOHA 1

číst dále
Jun 21

ČEB podpořila Papcel 2,5 miliardami

Litovelská firma Papcel ještě letos dodá linku na výrobu papíru do závodu Majak-Technocell v Rusku. Na vývoz české výrobní technologie půjčuje Česká exportní banka (ČEB) 800 milionů korun. Za celou dobu spolupráce tak ČEB pomohla Papcelu vyvézt zboží za 2,5 miliardy korun.

číst dále
Jun 21

E15: EGAP dojednal spolupráci s Rusy v jaderné energetice

Spolupráci českých a ruských firem v jaderné energetice podpoří státní exportní pojišťovny obou zemí. Memorandum o společné podpoře obchodu a investic v tomto odvětví dnes v Moskvě podepsali generální ředitel EGAP Jan Procházka a generální ředitel EXIAR Alexej Tjupanov. Spolupráce bude týkat projektů ve třetích zemích.

číst dále
Jun 21

Fénix na EXPO zaplnil konferenční místnost

Dosud největší účast přilákala na svou prezentaci společnost Fénix Group. Ve zcela zaplněné konferenční místnosti v Astaně na tamním EXPO 2017 přivítal hosty komisař české účasti Jan Krs. Kromě kazašských odborníků byli přítomni i zástupci z Tádžikistánu. Do Astany přivezla společnost intearktivní model energeticky úsporného domu.

číst dále
Jun 18

Ministr Zaorálek jednal se svým běloruským protějškem

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijal ministra zahraničních věcí Běloruska Vladimira Makeje. Šéf běloruské diplomacie přijel do ČR na dvoudenní návštěvu, která se zaměřila na možnosti rozšíření vzájemné spolupráce obou zemí s důrazem na ekonomiku a obchod.

číst dále
Jun 18

Rozhovor: Existují reálné kompenzace za ruský trh?

František Masopust, výkonný ředitel KSNS poskytl rozhovor pro měsíčník MM Průmyslové spektrum, ve kterém diskuvoal možnosti, podmínky a perspektivy podnikání v Rusku, zemích SNS a EAHU. Chcete se dozvědět zdali se země SNS mohou stát reálnou alternativou a možnou kompenzací za ruský trh? Čtěte v rozhovoru.

číst dále
Jun 18

Český pavilon táhne

Český pavilon na výstavišti v kazašské Astaně už má prvních deset tisíc příchozích, tato hranice padla během prvních pěti dnů do slavnostního zahájení. To připadlo na neděli 10. června, startu výstavy s halvním tématem budoucnost energií, se osobně zúčastnil prezident Miloš Zeman. František Masopust v kazašské metropoli koordinuje ponikatelský program české účasti na výstavě EXPO.

číst dále