Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Jun 12

Ministr Havlíček v Kyjevě jednal s ekonomickými ministry ukrajinské vlády

Ministr v čele dvacetičlenné skupiny českých podnikatelů vystoupil na česko-ukrajinském podnikatelském fóru a společně s místopředsedkyní vlády Ivannou Klympush – Tsyntsadze řídil 7. plenární zasedání česko-ukrajinské Mezivládní komise. Podnikatelskou misi organizovala Komora SNS.

číst dále
Jun 10

E15: Malé EXPO s velkými cíli

František Masopust pro přílohu deníku E15 – EXPO ASTANA: "Na EXPO firmy prezentují své technologie v tričku „národního týmu“, to má dobrý zvuk pro jejich byznysové aktivity v delším časovým období. Chceme otevřít českým vývozcům dveře k novým partnerům z řad světové energetické elity i zemí SNS,“ říká Masopust coby koordinátor speciálních programu na EXPO. Čtěte více...

číst dále
Jun 9

Е15: Výstava Expo odstartuje baletem dronů

Do Kazachstánu přiletěl i český prezident Zeman, otevře český pavilon. „Je tu asi 70 byznysmenů. Hned poté, co zítra přestřihne prezident Zeman pásku u pavilonu, začne i doprovodný program,“ uvedl pro E15 František Masopust.

číst dále
Jun 7

​EGAP zrušil specifická opatření pro pojišťování exportu na Ukrajinu a do Běloruska

​EGAP zrušila specifická opatření a režim pro schvalování pojišťování exportu na Ukrajinu a do Běloruska. Obě země spadají podle kategorizace rizika OECD do nejrizikovější kategorie 7.

číst dále
Jun 4

Průlom českého vývozu do Ruska

"Český export do Ruska stoupl během prvních dvou měsíců roku 2017 meziročně o 26 procent. Tato čísla ukazují, že úsilí českých firem v hledání partnerů a nových smluv v Rusku přináší výsledky," říká František Masopust, výkonný ředitel Komory SNS.

číst dále
Jun 4

Byznys si vždycky cestu najde

"Jsem přesvědčen o tom, že české firmy mají na to, aby si přizpůsobily nové realitě na ruském trhu," říká ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček pro Zpravodaj Komory SNS, který jsme připravili u příležitosti česko-ruské MVK v Moskvě.

číst dále
Jun 4

Agrární spolupráce s Ruskem: příležitosti na trhu a výzvy pro MZe

"Rusko je dlouhodobě nejvýznamnějším trhem pro českou agrární produkci mimo EU. Jde o obrovský nenasycený trh, kde mají české potraviny, suroviny a zemědělské a potravinářské technologie skvělé jméno,"říká pro Zpravodaj Komory SNS ministr zemědělství Marian Jurečka.

číst dále
Jun 4

Rusko je u českých firem opět v kurzu

"Ruský trh pomalu ožívá a čeští exportéři o něj opět nabývají zájem. Šanci mají firmy mimo jiné v oblasti zemědělských technologií, strojírenství, železniční a kolejové dopravy či energetiky," říká Martin Tlapa, Martin Tlapa, náměstek ministra zahraničních věcí ČR pro Zpravodaj Komory SNS

číst dále