Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Jan 11

Výzvy, rizika a pozitiva ruské akonomiky. Analýza

Na začátku roku 2018 je na tom ruská ekonomika určitě lépe než v předchozích letech. Stávající, mírný růst ekonomiky je nejvyšší od roku 2012. Výraznějšímu růstu ruské ekonomiky brání především její nízká efektivita, tj. nízká produktivita práce. Také demografická situace je nepříznivá a počet ekonomicky aktivního obyvatelstva bude v následujících letech výrazně klesat.

číst dále
Jan 11

Ruská ekonomika v roce 2018 — hledání nových zdrojů růstu

Ruská ekonomika byla v roce 2017 plná protikladů. Ekonomika sice rostla, nicméně růst HDP na úrovni 1,7 % lze stěží považovat za dostatečný a udržitelný. Spotřebitelské výdaje stejně jako mzdy mírně rostly, reálné příjmy obyvatelstva ale čtvrtý rok po sobě klesaly. Inflace byla koncem roku na úrovni cca 2,5 %

číst dále
Dec 11

Sverdlovská zvláštní ekonomická zóna „Titanová dolina“ se nabízí českým firmám

V rámci podnikatelské mise, doprovázející prezidenta republiky Miloše Zemana při oficiální návštěvě Ruské federace proběhlo také podnikatelské fórum v Jekatěrinburgu, centru Sverdlovské oblasti RF. V průběhu fóra byly, mimo jiné, představeny podmínky pro zahraniční podnikatelské subjekty ve zvláštní ekonomické zóně „Titanová dolina“. Prioritně se jedná, jak je dnes již obvyklé prakticky ve všech regionech, o lokalizaci výroby českých firem.

číst dále
Dec 7

XVI. Mezinárodní výstava "ENERGETIKA V PRŮMYSLU" 2018, Kyjev

Ukrajinští organizátoři zvou k účasti na XVI. Mezinárodní specializované výstavě "ENERGETIKA V PRŮMYSLU" (6. - 8. listopadu 2018 v Kyjevě), jejíž součástí jsou Celoukrajinský seminář energetiků, XVI. Mezinárodní fórum "Palivo-energetický komplex Ukrajiny: současnost a budoucnost". Organizátorem je Ministerstvo energetiky a uhelného průmyslu Ukrajiny.

číst dále
Nov 28

Business Fórum ´Energeticky účinné a ekologicky šetrné technologie´. Minsk (4.12.2017)

Velvyslanectví Běloruské republiky v ČR poskytlo materiály k připravovanému Business Forum v rámci středoevropské iniciativy "Energeticky účinné a ekologické technologie", která se bude konat 4. prosince 2017 v Minsku.

číst dále
Nov 20

Do ruska odletí největší podnikatelská mise v historii ČR

Zítra odlétá podnikatelská mise do Ruska. Pod vedením prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslava Hanáka a prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého doprovodí 132 zástupců českých firem při oficiální návštěvě prezidenta republiky Miloše Zemana. Jedná se o největší zahraniční podnikatelskou misi v historii České republiky. Misi organizuje Svaz průmyslu a dopravy ČR a Hospodářská komora ve spolupráci s Komorou SNS.

číst dále
Nov 3

Pozvánka na Fórum «Prezentace speciálních ekonomických zón Kazachstánu» (Karagand, 17.11.2017)

Cestou Velvyslanectví Republiky Kazachstán v České Republice postupujeme pozvánku "KAZAKH INVEST" JSC - Národní agentury pro podporu investic do Kazachstánu - na Roadshow & Business Forum "Prezentace zvláštních ekonomických zón Kazachstánu".

číst dále
Oct 24

Aktuální stav v obchodování s Ruskem. Rozhovor F. Masopusta na Elektrika.tv

Po Business dni Ruské federace na MSV v Brně byl výkonný ředitel Komory SNS František Masopust pozván do studia Veletržní televize, kde se hovořilo o exportu, problematice obchodu s Ruskem a se zeměmi postsovětského prostoru a dalších otázkách

číst dále